Архів новин
«    жовтня 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Важливо
«Я МАЮ ПРАВО!» : Якщо вимагають хабар за іспит чи навчання

Дата: 10 серпня 2018Переглянуто: 57

«Я МАЮ ПРАВО!» : Якщо вимагають хабар за іспит чи навчанняХабар – це різновид матеріальної вигоди. В Україні, хабар — гроші або інші матеріально цінні речі, котрі даруються посадовій особі для її стимулювання діяти в інтересах особи, що передає його. Іноді хабарем може стати якась незначна послуга чи допомога у вирішенні якогось потрібного питання, а високий рівень використання хабарів у суспільстві називається корупцією.

 

 

Головне, що треба знати й усвідомлювати особі, яка потрапила у ситуацію з неправомірною вигодою: відповідальність за хабар несуть дві сторони – і та, що дає, і та, що його отримує. Отже, студент, який платить за іспит чи навчання викладачу (не службовій особі) несе кримінальну відповідальність. Покарання за такі дії може становити від штрафу у розмірі від 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі до трьох років. Своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.

 

 

Отже, для того, щоб не зазнати неприємностей та відповідальності перед законом, а також уникнути покарань, студентам у жодному разі не слід давати хабара. У випадку, коли є факт вимагання неправомірної вигоди з боку викладача, студенту необхідно звернутись до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу та повідомити про це керівництво вузу. За можливості, необхідно мати докази, наприклад, аудіо-, відеозапис, свідчення друзів. Крім того, про факт вимагання хабара слід написати заяву у поліцію за місцем находження вищого навчального закладу. Після цього, за справу візьмуться представники правоохоронних органів. Працівники поліції помітять спеціальною фарбою гроші, які група збирається передавати службовій особі вищого навчального закладу. Цей напис буде помітним тільки в ультрафіолетовому світлі. Номери купюр теж перепишуть. Правоохоронці можуть встановити відео спостереження або зафіксувати факт отримання неправомірної вигоди іншим способом, передбаченим законом.

 

 

Для отримання додаткової правової консультації звертатися до Єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.

 


ЗАПАМ’ЯТАЙ! ТИ МАЄШ ПРАВО на освіту без корупції!

 

 

 

 

 


Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » «Я МАЮ ПРАВО!» : Якщо вимагають хабар за іспит чи навчання