Архів новин
«    січня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
Область отримає 4 млн. дол. на боротьбу з хворобами системи кровообігу

Дата: 11 лютого 2016Переглянуто: 704

Область отримає 4 млн. дол. на боротьбу з хворобами системи кровообігуУ Запорізькій області розпочалася реалізація проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я – на службі у людей», який спрямований на вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу. Про його особливості та завдання під час брифінгу поінформували директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, ректор Запорізького державного медичного університету Юрій Колесник та керівник групи консультантів проекту Владислав Одринський.

Як повідомила Вікторія Клименко, Світовий банк оголосив конкурс на впровадження проекту, в результаті якого переможцями вийшли вісім областей, у тому числі й Запорізька. На його реалізацію в області передбачено 4 млн. дол. протягом двох років.

- Понад 10 років основною причиною смертності є серцево-судинні захворювання. Головними факторами такого стану є, по-перше, безвідповідальне ставлення населення до свого здоров’я, по-друге, низький рівень профілактики та надання первинної медико-санітарної допомоги. Тому виділені на проект кошти будуть спрямовані, насамперед, на зміцнення матеріально-технічної бази ланки первинної медико-санітарної допомоги, - повідомила посадовець.

Для всіх 32 центрів первинної медико-санітарної допомоги, які функціонують в області, буде закуплено обладнання, медичні меблі, комп’ютеризовано робочі місця, запроваджено систему безперервного навчання лікарів. Крім цього, планується створити «школу здоров’я» для населення із груп ризику.

Основними заходами Проекту передбачено, зокрема, додаткове навчання медичного персоналу центрів ПМСД ранньому виявленню та лікуванню пацієнтів із хворобами системи кровообігу, створення реєстру пацієнтів з такими захворюваннями та факторами ризику, запровадження стимулів для медичного персоналу.

Успішна реалізація проекту пов’язується також із участю університетської клініки ЗДМУ. За словами його ректора Юрія Колесника, тут надається найбільш фахова допомога, працює центр профілактики, «школа здоров’я», яка набирає все більшої популярності серед людей, які розуміють, що хворіти – набагато дорожче, ніж берегти здоров’я.

За результатами реалізації проекту очікується збільшення укомплектованості штатів ПМСД; підвищення доступності та якості первинної медичної допомоги; зростання обізнаності населення щодо власних можливостей і послуг ПМСД у профілактиці хронічних захворювань; підвищення прихильності пацієнтів до лікування хронічних захворювань, що в довгостроковій перспективі призведе до зменшення смертності та інвалідності населення області від цієї патології.

 

 

 

За інформацією управління у справах преси та інформації облдержадміністрації

 

 

 

 

 шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Область отримає 4 млн. дол. на боротьбу з хворобами системи кровообігу