Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо




















Оголошення
Про головне
























Мінсоцполітики надало відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій

Дата: 28 березня 2016Переглянуто: 1019

Мінсоцполітики надало відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій

Відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій (зі сторінки Мінсоцполітики у мережі Фейсбук) 14.03.2016


Запитання: 1. Чи має право на отримання житлової субсидії особа, яка фактично проживає у будинку, але не зареєстрована у ньому? Дана людина 3 роки проживала у незареєстрованому шлюбі з власником будинку; 4 місяці тому власник помер. Є спадкоємець за заповітом, який подав заяву про прийняття спадщини, але даний спадкоємець проживає і зареєстрований за іншою адресою. 2. Хто у цьому випадку має подавати документи на призначення субсидії - особа, що фактично проживає у будинку, чи спадкоємець?

Відповідь: Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.6), субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
В окремих випадках, на підставі рішення комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла.

 


Запитання: Мне была назначена субсидия с октября. Документы подавала в ноябре, решение получила 15.12.2015. За октябрь-ноябрь заплатила по обычным тарифам без учета субсидии, соответственно, образовалась переплата. Вопрос: мне нужно платить ежемесячный обязательный платеж, или начинать платить, когда исчерпается сумма переплаты?

Відповідь: Ви можете використовувати суму переплати для оплати послуг, зокрема, не платити обов’язковий платіж або сплачувати обов’язковий платіж частково, доки не вичерпається сума переплати. Потрібно лише стежити, щоб не утворилась заборгованість.

 


Запитання: Чи можна призначені за субсідією заощаджені кубометри газу в одному місяці використати в другому місяці в межах загального об’єму на опалювальний сезон? Наприклад, у листопаді 2015 р. людина спалила 200 куб. м з призначених за субсідією 300 куб. м, .Чи може вона в грудні спалити 400 куб. м (300 на місяць грудень + 100 заощаджені в жовтні) і платити ту ж суму за субсидією? Чи може вона в грудні спалити 400 куб. м (300 на місяць грудень + 100 заощаджені в листопаді) і платити ту ж суму за субсидією без переплати?

Відповідь: Сума субсидії, не використана внаслідок економії, може бути використана на оплату житлово-комунальних послуг у наступні розрахункові періоди. Орієнтуватися потрібно на вартість газу (води, електроенергії), яка пов’язана з перевищенням певних обсягів споживання. У наведеному вами прикладі відповідь ствердна: Субсидію було нараховано на оплату 300 куб. м газу – 1438,8 грн. Економія становить 718,8 грн. Ці гроші можуть бути використані для оплати понаднормового використання газу у грудні.

 


Запитання: Прописали новонароджену дитину в квартирі і нам повідомили що автоматично буде знята субсидія. Підкажіть будь ласка подальші дії,і чи буде субсидія нарахована знову.
Відповідь: У разі зміни у складі зареєстрованих у квартирі осіб, ви маєте протягом місяця повідомити про це орган соціального захисту, який призначав субсидію. Після отримання такого повідомлення управління соціального захисту має сформувати запити з метою отримання уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість комунальними послугами і виконати перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення. При цьому буде враховано збільшення складу сім'ї і відповідно збільшені соціальні норми користування житлово-комунальними послугами для сім'ї.
Також Ви можете подати нову заяву і декларацію. На підставі цих даних орган соціального захисту призначить Вам субсидію на новий термін (12 місяців), з урахуванням збільшення складу сім'ї і на збільшені соціальні норми користування житлово-комунальними послугами. Але при цьому будуть враховані нові дані про доходи членів домогосподарства.

 


Запитання: Якщо у квитанції, наприклад, на оплату води, зазначено „мінус 45 грн.”, - я повинна платити щось чи ні. У мене оформлена субсидія.
Відповідь: Невикористана внаслідок економії сума субсидії зараховується виконавцем/ виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Це питання врегульовано пунктом 15 "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій" (затверджене Постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. №848). Вам могли врахувати невикористані кошти субсидії як переплату. Форма квитанції на оплату послуг встановлюються підприємствами – надавачами послуг. Вам необхідно звернутися до служби збуту підприємства і з'ясувати порядок розрахунку вартості послуг до сплати.

 

 

Запитання: У мене зараз є субсидія. Власний будинок у селі. Газ по лічильнику. Є газкотел, газплита. Якщо я вирішу встановити газколонку, то що мені далі робити і як це буде по субсидії?
Відповідь: Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п. 14, абзац 12), громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати орган соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму понад 50 тис. грн. шляхом подання відповідних документів.
На підставі поданих документів щодо зміни умов отримання послуг з газопостачання Вам буде перерахована субсидія, оскільки соціальний норматив користування послугами газопостачання за відсутності газового водонагрівача становить 9 куб. м на особу на місяць, а за наявності газової плити та газового водонагрівача – 18 куб. м на особу на місяць.

 

 

Запитання: Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону?
Відповідь: Зменшене споживання комунальних послуг не впливає на розмір субсидії, який розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.
Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.
Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

 



Ці та інші питання дивіться додатково на веб-сайті Мінсоцполітики України.

 

 

 

 

 



Організаційний відділ апарату райдержадміністрації





шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Мінсоцполітики надало відповіді на запитання громадян щодо житлових субсидій