Архів новин
«    вересня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Легалізація трудових відносин вигідна і роботодавцям, і найманим працівникам

Дата: 22 квітня 2016Переглянуто: 568

Легалізація трудових відносин вигідна і роботодавцям, і найманим працівникамСемінар на тему «Легалізація трудових відносин та заробітної плати» відбувся на території села Чкалово в рамках комплексного виїзду фахівців районної державної адміністрації і податкової інспекції.


З керівниками 6 фермерських господарств та 4 фізичними особами – підприємцями спілкувались заступник начальника-начальник Веселівського відділення Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області Лариса Костюк, начальник управління Пенсійного фонду у Веселівському районі Тимофій Михайлов і начальник відділу з питань праці, зайнятості та правового забезпечення управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Зайцева, якими наголошено про те, що використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин є грубим порушенням чинного законодавства й завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі. У разі перебування працівника в нелегальних трудових відносинах (без договору, контракту), він позбавляється державних гарантій щодо соціального захисту в період безробіття.


Також зазначено, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», працівник набуває статусу застрахованої особи з дня укладання трудового договору. У разі отримання статусу безробітного він має переваги, а саме – право на допомогу по безробіттю в залежності від страхового стажу. Якщо заробітна плата виплачується «в конверті» й роботодавець не сплачує із цієї зарплати страхові внески, то це вже не тільки проблема роботодавця, а й найманого працівника. І цей період не буде врахований до страхового стажу, тож, відповідно, розмір пенсії буде меншим. Отримуючи зарплату «в конверті» наймані працівники тим самим позбавляють себе забезпеченого майбутнього. Саме тому легалізація трудових відносин вигідна обом сторонам.


Доведено і переваги використання легальної праці, отримання легальних доходів та обов’язковість реєстрації трудових відносин з найманими працівниками, про відповідальність за порушення законодавства про працю та про збільшення розмірів штрафних санкцій, наголошено на недоліки виплати заробітної плати в «конвертах» як доволі короткотермінової вигоди, що виключає можливість отримання державних соціальних гарантій.

 

 

 

 Організаційний відділ апарату райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Легалізація трудових відносин вигідна і роботодавцям, і найманим працівникам