Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Зміни у порядках надання житлових субсидій та пільг у запитання і відповідях

Дата: 16 травня 2016Переглянуто: 1320

Зміни у порядках надання житлових субсидій та пільг у запитання і відповідяхПостановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 30.04.2016, внесено зміни, зокрема, до:
- Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабміну від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабміну від 22.09.1997 № 1050, зі змінами),
- Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабміну від 04.06.2015 № 389,
- форми заяви та декларації для призначення субсидій (додатки до постанови Кабміну від 28.02.2016 № 106).
Постановою Кабміну від 27.04.2016 № 317 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409» змінено соціальні нормативи користування послугами газопостачання та коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної, теплової енергії та природного газу на потреби опалення, а також встановлено, що у разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) норматив для вивезення рідких нечистот становить 4 м³ на домогосподарство на місяць.


Починаючи з травня 2016 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) та надання пільг здійснюється з урахуванням внесених змін.

Питання:Як призначати субсидію особам, які мають право на пільги?
Відповідь: Постановою Кабміну від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова) передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначення субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг.
У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.
У зв’язку з цим з травня 2016 року будуть здійснені перерахунки діючих субсидій, які нараховувалися з урахуванням пільг.
Списки осіб, які отримують субсидію і мали право на пільги, будуть передані організаціям, що надають послуги, для ненарахування останніми пільг цим особам з травня 2016 року, а також буде внесена відповідна інформація до бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги
При цьому, якщо розмір субсидії становить 0,0 грн., такі особи не включаються до зазначених списків.
Відповідні списки надаватимуться надавачам послуг щомісячно.
При цьому, якщо субсидія призначається на наступний період з квітня 2016 року, вартість послуг у квітні береться з урахуванням пільг.

 

Питання: Як призначати субсидії на оплату послуги з управління будинком?
Відповідь: Постановою доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з управління будинку.
Оскільки вартість послуги з управління будинком визначається за домовленістю сторін, призначення субсидій на оплату витрат на управління будинком буде можливим після затвердження Мінрегіоном нормативно-правових документів щодо їх граничного розміру для надання субсидій.Питання: Чи можливо призначити субсидію особам, які орендують житло.
Відповідь: Постановою доповнено норму щодо призначення за рішенням комісії субсидії особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, умовою щодо нарахування цій особі плати за житлово-комунальні послуги.
Зазначене викликано тим, що у випадках, коли за відсутності засобів обліку комунальних послуг кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб відрізняється від кількості осіб, які орендують житло, ускладнюється розрахунок житлової субсидії через невідповідність вартості послуг.
Таким чином, плата за послуги має нараховуватися на ту кількість осіб, які орендують житлове приміщення.
При цьому не вимагається відкриття особових рахунків на сплату послуг на особу, яка орендує житло.Питання: Які зміни відбулися при визначенні періоду врахування доходу для призначення субсидії?
Відповідь: Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.
Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, - на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.Питання: Суттєво змінився підхід до обрахування доходу сім’ї при призначенні субсидії. Просимо його прокоментувати.
Відповідь: Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та платниками єдиного податку, до:
- двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку першої групи;
- трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку другої групи;
- чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - для платників єдиного податку третьої групи.
При цьому до сукупного доходу таких осіб не враховуються розміри доходу за кодом 157 та доходу від підприємницької діяльності (код 999), інформацію про які надає ДФС на запит органу соціального захисту населення.
Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку.
Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, - одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначення субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про яких відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки.
За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.
Виключено вищі навчальні заклади з переліку установ, що надають інформацію про доходи, які звернулися за призначенням субсидії, за запитами органів соціального захисту населення, оскільки відомості про стипендію надає ДФС (код ознаки доходу 150).Питання: На який термін призначається субсидія?
Відповідь: Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального періоду, але не більше ніж 12 місяців.
Оскільки згідно з Положенням опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які будуть призначатися у травні 2016 року – квітні 2017 року (у тому числі на наступний період без звернення громадян), будуть призначені до квітня 2017 року включно.
Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.
Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян.
У зв’язку з цим, якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності Постанови, для її призначення має бути подана заява і декларація.
При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з січня 2016 року.
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.Питання: Чи можливо подати заяву і декларацію для призначення субсидії в електронній формі?
Відповідь: Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису).
Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця.
Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.Питання: Відомо, що змінився перелік випадків, при яких здійснюється перерахунок субсидій без звернення громадян. Прокоментуйте.
Відповідь: Так, дійсно, перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян, доповнено наступними:
- зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг;
- нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.
У зв’язку зі зміною соціальних нормативів згідно з постановою Кабміну від 27.04.2016 № 317, необхідно здійснити у травні 2016 року перерахунок діючих субсидій.Питання: Чи потрібно повертати залишки невикористаних сум субсидій?
Відповідь: Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. Зазначене здійснюється на підставі акта звіряння, складеного виробником/виконавцем послуг із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 м³ природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником/виконавцем послуги як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Таким чином, виробники/виконавці послуг мають визначити суму залишків невикористаних сум субсидій на оплату опалення на рахунках отримувачів субсидії (за виключенням еквіваленту вартості 100 м³ природного газу або 150 кВт/год електричної енергії, якщо вони використовуються на опалення, за цінами і тарифами станом на 01.05.2016) і скласти акт звіряння з органом соціального захисту населення на загальну суму залишків, яка повертається до бюджету.Питання: Як оплачувати за послуги, якщо ви є отримувачем субсидії?
Відповідь: Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуг з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.
Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов’язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов’язкова частка плати.Питання: Які ще зміни встановлені Постановою?
Відповідь: Постановою передбачено:
- можливість призначати субсидію неповнолітнім студентам денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках;
- під час призначення субсидії без звернень громадян на наступний період сім’ям, яким субсидія призначалася на підставі рішення комісії, переглядати зазначені рішення лише у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб або здійсненні однією із зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб протягом 12 місяців купівлі, оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень;
- можливість припинення субсидії якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.Питання: Які суттєві зміни у порядку надання пільг?
Відповідь: Постановою внесено наступні зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї:
збільшено з 6 до 12 місяців період, на який визначається право особою на отримання пільг (при цьому залишився незмінним термін, за який враховуються доходи, - 6 місяців, що передують місяцю, з якого визначається право);
- доповнено перелік доходів, які враховуються при визначенні права особи на отримання пільг, допомогою по безробіттю та іншими виплатами, що здійснюються органами соціального страхування.
Не переглядається право осіб на отримання пільг, якщо не закінчився термін, на який визначено відповідне право. Для інших осіб, а також після закінчення терміну, на який було визначено право, визначається право на отримання пільг на наступні 12 місяців.

 

 

 

 

 

Організаційний відділ апарату райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Зміни у порядках надання житлових субсидій та пільг у запитання і відповідях