Архів новин
«    вересня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Система надання адміністративних послуг населенню стає дедалі зручнішою

Дата: 12 липня 2016Переглянуто: 806

Система надання адміністративних послуг населенню стає дедалі зручнішоюПершого січня 2016 року набула чинності нова редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».


Якщо раніше окремими законами встановлювалися особливості державної реєстрації громадських формувань, як-от політичних партій, громадських об’єднань, третейських судів тощо, то тепер є єдиний комплексний нормативно-правовий акт, яким врегульовано державну реєстрацію, як юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, так і громадських формувань.


Як роз’яснили в юридичному відділі апарату райдержадміністрації, відповідно до ст.1 Закону про державну реєстрацію всі громадські формування реєструються Міністерством юстиції України та його територіальними органами.


У зв’язку з ліквідацією районних управлінь юстиції 27 квітня цього року Урядом прийнято постанову № 326 «Про внесення змін до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 99», якою підтримано пропозицію міністерства юстиції України щодо покладення виконання функцій з державної реєстрації громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спилок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих організацій роботодавців та їх об’єднань з підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання на відповідні Головні територіальні управління юстиції в областях.


Таким чином, єдиним суб’єктом державної реєстрації для громадських формувань, громадських об’єднань та друкованих засобів масової інформації в межах Запорізької області є Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області.


На виконання вимог Закону про державну реєстрацію наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 затверджено Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (надалі-Порядок), розділом ІІІ якого врегульовано особливості проведення державної реєстрації громадських формувань через фронт-офіси.


Порядком передбачено, що державна реєстрація може проводитися за заявою заявника шляхом звернення до центрів надання адміністративних послуг, утворених відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» що забезпечують прийняття та видачу відповідно до цього Порядку документів під час державної реєстрації.


Центри надання адміністративних послуг передають заяву та електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування, у передбачених Законом випадках Міністерству юстиції України або його територіальним органам за місцезнаходженням громадського формування.


Державний реєстратор під час розгляду заяви використовує електронні копії оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлені шляхом сканування, що долучені до такої заяви, та за необхідності запитує від відповідного фронт-офісу оригінали таких документів.


У разі державної реєстрації громадського формування уповноважена особа фронт-офісу протягом трьох робочих днів надсилає заяву та оригінали документів до територіального органу.


Крім того, реєстрація громадського об’єднання включена до Переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через ЦНАП, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».


Таким чином, законодавством у сфері державної реєстрації врегульовані питання державної реєстрації громадських формувань за участю ЦНАП.


Отже, громадяни та громадські об’єднання на сьогодні мають змогу отримати адміністративну послугу з питань державної реєстрації громадського об’єднання через ЦНАП.

 

 

 

 

 

 
Прес-служба райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Система надання адміністративних послуг населенню стає дедалі зручнішою