Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Енергетичні культури в Україні – цінне джерело біомаси та значний потенціал для заміщення газу

Дата: 20 вересня 2016Переглянуто: 478

Енергетичні культури в Україні – цінне джерело біомаси та значний потенціал для заміщення газуВ Україні з 32 млн. га сільськогосподарських земель є близько 4 млн. га малородючих, які можна задіяти для вирощування саме енергетичних культур. Ці рослини є джерелом біомаси, що використовується з метою заміщення газу.

 

Так, при вирощуванні на 1 млн. га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн. т/рік можна замістити до 5,5 млрд. м³ газу в рік. Таким чином, потенційно Україна може заміщувати енергетичними культурами близько 20 млрд. м³ газу, що сприятиме досягненню енергонезалежності, зазначають в Держенергоефективності.


Вирощування енергетичних культур – важливий для сучасної України фактор на шляху заміщення газу. Цей напрямок є перспективним, але його розвиток потребує не лише законодавчого врегулювання. Слід доповнити Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, розділом «Сільськогосподарські: енергетичні». Так, наразі у цьому реєстрі відсутній окремий розділ для енергетичних культур, що спричинює низку перешкод для їх вирощування, переробки та реалізації.


Нагального вирішення потребує ще й питання спрощення процедури введення енергетичних культур до цього реєстру. Наразі цей процес включає польові випробування, які тривають близько 3 років. Це є занадто тривалим періодом часу для інвесторів, охочих працювати у цій сфері. В Держенергоефективності вважають, що доцільно автоматично вносити до Державного реєстру сортів рослин ті енергетичні культури, які вже введені у відповідні реєстри країн ЄС.


Також має бути створена група «Біоенергетичні сільськогосподарські культури» у Класифікаторі видів економічної діяльності. Адже саме через відсутність енергокультур у Класифікаторі потенційні підприємці відмовляються від закладення енергетичних плантацій. Крім того, така ситуація унеможливлює вирішення питання цільового призначення землі під вирощування енергокультур.

 

 

 

 

 

 
Прес-служба райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Енергетичні культури в Україні – цінне джерело біомаси та значний потенціал для заміщення газу