Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Енергозбереження в побуті

Дата: 03 січня 2017Переглянуто: 797

Енергозбереження в побуті

До найактуальніших проблем сучасного суспільства належить організація раціонального енергоспоживання з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище, обачливим використанням енергетичних ресурсів за розумного, достатнього задоволення технологічних та побутових потреб громадян у всіх видах і формах енергії.

 

Сьогодні показник споживання газу та інших енергетичних ресурсів в Україні в декілька разів перевищує середньоєв­ропейський, що катастрофічно впливає на економічне та екологічне становище країни. Відповідно, завдяки раціональ­ному використанню енергії та теплозбереженню можна досягнути суттєвого покращення енергетичної, екологічної та економічної ситуації. При цьому, саме у сфері опалення, завдяки пев­ним знанням та бажанню їх застосо­вувати у повсякденні, можна зекономи­ти найбільшу кількість електроструму, газу та інших енергоносіїв, тому що саме при опаленні споживається найбільша частина всієї енергії, яка використовується в домашньому гос­подарстві (до 70%). При тому, часто ця енергія використовується надзвичайно марнотратно.

 

В холодну погоду, в загальному, 28% те­пла втрачається через недбало ущільнені двері і вікна, 18% – через стіни, 6% – че­рез підлогу та підвальні приміщення, 16% – через стелю та дах і 32% – через венти­ляційні отвори і димоходи.

 

Основні шляхи енергозбереження в побуті:

 

- належна теплоізоляція будинку (зо­внішніх стін, підлоги та стелі) дозво­ляє знизити більш ніж удвічі витрати на опалення та шкоду для довкілля;

 

- понад 50% енергії можна економи­ти завдяки заміні застарілого котла системи водяного опалення на більш енергоощадливу модель;

 

- заміна ламп розжарювання на люмінесцентні дає змогу економити  електроенергію в 5 разів, а на світлодіодні – в  10-12 разів.

 

Основа зниження енергоємності – оснащення сфери матеріального виробництва, послуг, будівель новітніми технологіями, обладнанням, які відповідатимуть сучасному науково-технічному рівню розвитку людства.

 

 

Прес-служба райдержадміністрації

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Енергозбереження в побуті