Архів новин
«    лютого 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Важливо
ЗБЕРЕЖЕННЯ ОЗИМИНИ ВІД ПОЛІВОК

Дата: 02 лютого 2017Переглянуто: 313

ЗБЕРЕЖЕННЯ ОЗИМИНИ ВІД ПОЛІВОКЗгідно з сигналізаційним повідомленням Держпродспоживслужби щодо збереження озимини від полівок, яке надійшло до Запорізької облдержадміністрації, відділ агропромислового розвитку Веселівської райдержадміністрації звертає увагу на те, що погодні умови осінньо-зимового періоду сприяли збільшенню чисельності мишоподібних гризунів. За даними проведеного моніторингу відповідно до статті 5 Закону України «Про захист рослин» в області в ІІ декаді грудня виявлено вогнища розвитку гризунів на сільськогосподарських культурах.

 

На озимих культурах мишоподібних гризунів обліковували в крайовій смузі чисельністю 1-4 колоній на гектар. Заселення мишоподібними гризунами вище економічного порогу шкідливості спостерігалось на необроблених посівах озимини, де нараховувалось 5-7 жилих колоній на гектар.

 

Звертаємо увагу сільгоспвиробників району на те, що коли на 1 га озимої пшениці буде три жилих колонії цих гризунів (по одній парі дорослих полівок у кожній), то за сприятливих умов протягом зими і весни від них і їхнього потомства до червня поточного року може наплодитися до 600 полівок, які здатні цілком знищити посіви та урожай озимої пшениці.

 

Комплексне поєднання організаційно - господарських, агротехнічних, селекційних, біологічних і хімічних заходів для регулювання фітосанітарного стану посівів забезпечує запобіганню господарсько відчутних втрат урожаю зерна від шкідливих організмів.

 

В умовах сьогодення, завдяки достатньому наповненню ринку пестицидів, аграрії досить озброєні для захисту своїх угідь. Необхідність хімічної обробки в кожному конкретному випадку визначається спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Запорізькій області, які на місцях надають кваліфіковану допомогу при проведенні фітосанітарних обстежень, визначенні шкідливих організмів, доцільності й строків проведення обробок та захисних заходів.

 

 

 

Прес-служба райдержадміністрації

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » ЗБЕРЕЖЕННЯ ОЗИМИНИ ВІД ПОЛІВОК