Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Зміни у наданні житлових субсидій

Дата: 06 вересня 2017Переглянуто: 320

Зміни у наданні житлових субсидійУрядом, постановою від 18 серпня 2017 р. № 609, удосконалено процес надання житлових субсидій населенню.

 


Постановою внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, зі змінами та доповненнями.

 


1. Врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію.


Так, у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.


До того ж, у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

 


2. Надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.

 

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб.


Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб, не враховуються до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації.

 


3. Для громадян, які є отримувачами лише пенсії також відбулися зміни.


У разі коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її cередньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

 


4. Зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій, з чотирьох до двох останніх кварталів.

 

З урахуванням того, що розрахунок субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року, для забезпечення своєчасного проведення відповідного розрахунку, Міністром А. Ревою надано доручення щодо взяття під особистий контроль питання отримання протягом вересня 2017 року інформації про доходи всіх отримувачів субсидій.

 

 

5. Субсидія не призначатиметься лише за наявності заборгованості, загальна сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.


На сьогодні згідно із Податковим кодексом України від 02.12.10 № 2755-VI, неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 гривень.
Тобто, субсидія не призначатиметься, якщо загальна сума заборгованості перевищує 340 гривень.

 


6. На сьогодні у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачується одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

 


7. Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

 


Цією постановою також переглянуто соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб.


У постанові Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» змінені соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб.

 


Так, нормативи для користування послугами з газопостачання змінено:


за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання з 4,4 куб метра на одну особу на місяць, до “3,3”;


за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 7,1 куб метра на одну особу на місяць до “5,4”;


за наявності газової плити та газового водонагрівача з 14 куб метрів на одну особу на місяць до “10,5”.

 

 

 

 


Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Зміни у наданні житлових субсидій