Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Увага, пенсійна реформа в дії

Дата: 20 жовтня 2017Переглянуто: 358

Увага, пенсійна реформа в діїЗаконом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV. Закон набрав чинності 11 жовтня 2017 року, з 1 жовтня 2017 року – частково (в частині осучаснення пенсійних виплат), з 1 січня 2018 року – у повному обсязі.

 


Для осіб, які вже отримують пенсійні страхові виплати цей Закон передбачає:


- осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014-2016 роки (3764,40 грн.) та зменшеної з 1,35 до 1 величини оцінки одного року страхового стажу;


- поновлення виплат пенсії працюючим пенсіонерам в повному обсязі, тобто скасування 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам.

 


Мінімальна пенсія:


- для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн., при наявності страхового стажу для пенсіонерів яким призначено пенсію до 01.10.2011 року 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, після 01.10.2011 року 30 років для жінок та 35 для чоловіків. Збільшення складає 140 грн. (з 1 травня 2017 року мінімальна пенсія становила 1 312 грн.).


- для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшено до 1373 грн.

 

Зберігається порядок проведення перерахунку пенсій у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму пенсіонерам, які не працюють. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності".

 


Доплата за понаднормовий стаж.


За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру обчисленої пенсії, але не більш як на 1% встановленого мінімального розміру пенсії за віком. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

 


Передбачено новий механізм індексації та перерахунку пенсій.


Для забезпечення індексації пенсії щороку перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться починаючи з 2021 року.


У 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.


Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

 


Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.


Протягом двох років з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" пенсіонери можуть за поданою заявою провести перерахунок пенсії. При цьому обчислення страхового стажу, який дає право на такий перерахунок, починається з дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.


Надалі, Пенсійний фонд щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи будуть проводити перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку - після призначення пенсії продовжували працювати та набули страховий стаж не менш як 24 місяці після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія та врахуванням більш вигідного варіанту ( із заробітної плати та страхового стажу або страхового стажу). Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади.

 


Перерахунок пенсій призначених за спеціальними законами.


- пенсії призначені за спеціальними законами не підлягають перерахуванню;


- особам, пенсії/щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до спеціальних законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Податкового кодексу України тощо, розмір яких з урахуванням перерахунку буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, відновлення частини виплати пенсії, яка обчислена за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за матеріалами пенсійних справ.


Особи, пенсію яким переведено на пенсію на умовах цього Закону, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на раніше призначену пенсію (за спецзаконами).

 


Жінкам, котрі скористались правом дострокового виходу на пенсію (в 55 років):


- їх виплата також буде переглянута в сторону збільшення. Зменшення розміру пенсії за віком, яке було однією із умов виходу на пенсію зі зменшенням пенсійного віку, буде застосовуватись до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою пенсійного віку. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду.

 


Максимальний розмір пенсії


призначеної на умовах законів "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" (з урахуванням надбавок), не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

 

(Тимчасово, до 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, окрім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.)

 

 

 Мелітопольске об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Увага, пенсійна реформа в дії