Архів новин
«    квітня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Ірина Куковинець: ОСББ створено – який наступний крок у розвитку

Дата: 31 липня 2014Переглянуто: 838

Ірина Куковинець: ОСББ створено – який наступний крок у розвитку Пошук ефективного власника багатоквартирного сектору та усунення проблем між виробником послуги і її споживачем в цьому сегменті житлово-комунальної сфери стали основними темами розмови з головами ОССБ під час обговорення питання реформування житлово-комунального господарства Веселівського району за участі голови райдержадміністрації Ірини Куковинець та її заступника Анатолія Грибко.

 

За його інформацією, житлове господарство – 67 багатоповерхівок – знайшло ефективного власника житла в особі 64 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та 3 кооперативів.

 

Активне створення ОСББ розпочато в 2010 році і з того часу на об’єктах ОСББ виконано ремонти на загальну суму 2883,6 тис. грн. Співфінансування з Веселівського селищного бюджету і долеучасті мешканців у 2010 році виконувалось на умовах 60% на 40%, у 2011 році – 50% на 50%, у 2012-2013 роках – 40% на 60%. Власні кошти мешканців склали 1040,0 тис. грн.

 

У 2010 році виконавчою владою був реалізований проект капітального ремонту 6 багатоповерхових будинків на загальну суму 905,0 тис. грн. за рахунок коштів Стабілізаційного фонду КМУ. «Виконання в комплексі цих заходів дозволило привести у нормальний технічний і санітарний стан всі підвали багатоповерхівок, полагодити покрівлі, навести порядок у під’їздах, благоустроїти територію і, головне, створити комфортні умови проживання.» – зазначив посадовець.

 

Зазначив він і ряд проблемних питань, якими супроводжується діяльність всіх веселівських ОСББ.

 

Не створено ефективного менеджера для забезпечення управління житловим комплексом. Цю функцію має взяти на себе управляюча компанія або служба єдиного замовника – не чекати кошти на проведення капітальних ремонтів будинків ОСББ від держави, а самостійно шукати інвестора для виконання цих робіт, готувати проекті та конкурсні пропозиції. Такий формат відносин повинен забезпечити ефективний розвиток об’єднань співвласників на відміну від сьогоднішніх методів «ручного» керування з боку селищної ради.

 

Не подолано правових колізій у відносинах ОСББ та підприємств-надавачів послуг.

Зокрема, статтею 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» визначено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з ОСББ, житлово-будівельними кооперативами та іншими об’єднаннями власників житла. А статтею 22 Закону України «Про ОСББ» передбачено, що за наявності технічної можливості проведення по-квартирного обліку споживання послуг власники жилих і нежилих приміщень можуть перераховувати кошти безпосередньо на рахунки підприємств, які надають ці послуги.

 

– Правова колізія, коли договори на водопостачання укладено між фізичною особою, тобто мешканцем ОСББ, та КП «Райводоканал», а внутрішньо будинкові водомережі утримуються і обслуговуються юридичною особою, ОСББ, унеможливлює ефективний контроль за фактичним споживання води. – резюмував проблемне питання Анатолій Грибко.

 

На законодавчому рівні не врегульовано порядок і умови передачі у власність ОСББ земельної ділянки під будинком та прибудинкової території у постійне користування.

 

Своє бачення вирішення цих та інших проблем висловили і представники ОСББ.

Зокрема, Василь Козаченко, член ОСББ «Яхта 12», зауважив на однозначному позитивному ефекті, який дало створення ОСББ, хоча передача будинків проводилась без вивчення реального стану будівель та систем, без відповідної техдокументації на будинки та землю. «Ми порахували – за 40 років наш будинок сплатив тодішньому ВУЖКГ понад 400,0 тис. грошей і не отримали ні належного ремонту, ні обслуговування.» – зазначив він.

 

Алла Гончар, голова ОСББ «Добробут 25», виклала свій перелік позитивних досягнень та проблем об’єднання.

 

В’ячеслав Іванов, член Громадської ради при райдержадміністрації, задав конкретне питання щодо функцій і повноважень управляючої компанії, зазначивши, що питання створення єдиної управляючої кампанії з надання послуг ОСББ потребує додаткового вивчення і роз’яснення.

 

Активісти також виказали ряд пропозицій щодо фахово-особистісних характеристик успішного голови ОСББ, відкриття банківських рахунків для «малоквартирних» ОСББ, вирішення інших питань. Так, вони наполегливо просили вирішити питання ремонту дорожнього полотна по одній з центральних вулиць – Молодіжній, яке тривалий час не вирішується селищем.

 

«Початковий процес зі створення ОСББ затягнувся. Досить тішитися фактом створення ОСББ – необхідно планувати їх розвиток, удосконалення відносин з надавачами комунальних послуг, розв’язання інших щоденних питань життя людей в багатоповерхівках.» - висловила своє бачення голова райдержадміністрації Ірина Куковинець.

 

 

 

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики, взаємодії з пресою і громадськістю та інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Ірина Куковинець: ОСББ створено – який наступний крок у розвитку