Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Відсутність банківських рахунків ОСББ не дасть право їх мешканцям користуватись субсидіями та компенсаціями в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги

Дата: 31 липня 2014Переглянуто: 768

З 1 липня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою передбачені компенсаціїдодаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг (газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги).

 

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації, на сьогоднішній день існує два види державної підтримки, якими громадяни можуть скористатись в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги: житлова субсидія та компенсація.

 

Житлова субсидія добре знайома жителям району. Вона призначається на всі види житлово-комунальних послуг і її одержувачі оплачують за послуги не більше 10%-15% від середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

 

Компенсація не буде нараховуватись сім'ям, які вже оформили субсидії. Вона розрахована на ті родини, які не отримують субсидію, оскільки їх розмір оплати за послуги не перевищує 10 або 15% доходів, і вони отримають компенсацію в розмірі 100% збільшення плати за послуги в межах норм. До даної категорії сімей можна віднести сім'ї з неповнолітніми дітьми.

 

– Відмінність компенсації від субсидії полягає в тому, що призначається та надається компенсація додаткових витрат на оплату послуг тільки на газопостачання, централізоване опалення та централізовану подачу гарячої води. У Веселівському районі останні дві послуги не надаються, тому скористатися компенсацією зможуть ті, хто користується послугою з газопостачання. – роз’яснює начальник управління Неля Нестеренко.

 

Житлова субсидія та компенсація надаються у безготівковому вигляді.

Щомісяця управління соцзахисту направляє підприємствам, що надають комунальні послуги, списки осіб, яким призначена компенсація, із зазначенням її розміру.

Також щомісяця управління перераховує на відповідні банківські рахунки ОСББ, членам яких призначена компенсація, відповідну суму компенсаційних виплат, які зараховуються на особові рахунки заявників.

Згідно пункту 5 статті 13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків" відносини власників квартир і ОСББ регулюються договором, який є обов'язковим і не залежить від членства в об'єднанні.

 

Завданням ОСББ є своєчасна оплата за отримані житлово-комунальні послуги підприємствам, що надають комунальні послуги.

 

– Аби ця система працювала і жителі багатоповерхівок могли отримувати від держави такі компенсаційні виплати, ОСББ необхідно укласти договори з управлінням соціального захисту населення. На сьогодні з 64 об'єднань договори уклали лише 17. – констатує очільниця управління.

 

Оскільки постановою Кабінету Міністрів України передбачено, але поки не затверджено Порядком, призначення та надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги електроенергії, водопостачання та водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття, то до відкриття банківських рахунків ОСББ його мешканці не зможуть користуватись правом отримання субсидіями і компенсаціями в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги.

 

 

 

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики, взаємодії з пресою і громадськістю та інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Відсутність банківських рахунків ОСББ не дасть право їх мешканцям користуватись субсидіями та компенсаціями в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги