Архів новин
«    вересня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Консультація Міністра юстиції: документи на право власності на земельний пай

Дата: 11 квітня 2018Переглянуто: 309

Консультація Міністра юстиції: документи на право власності на земельний пайПродовжуємо рубрику «Консультація Міністерства юстиції України». Тема поточного матеріалу – документи на право власності на земельний пай.

«Пане міністре, розкажіть, будь ласка, які документи мають бути в мене як у власника земельного паю сільськогосподарського призначення, і кому я маю право передавати свою землю в оренду?», – Іван Вернигора


Коментар

Павло Петренко, міністр юстиції

Перед тим, як підписувати договір оренди, Ви маєте переконатися, чи є у Вас документи, які підтверджують право власності на земельну діяльну. Без таких документів, Ви не зможете передати землю в оренду.

 


Які документи посвідчують право власності на землю?

 


Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи.


Перша. Видані власникам до 1 січня 2013 р.: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю, або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.


Друга. Ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 р.: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.


При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення також посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.


Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

 


Хто може орендувати Вашу ділянку?

 


Другим важливим питанням договірних відносин є вибір орендаря.


Відповідно до чинного законодавства орендарями земельних ділянок можуть бути:

 

- районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом;

 

- сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом;

 

- громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави.

 


Між власником та орендарем має бути укладений письмовий договір оренди землі сільськогосподарського призначення. Цей документ обов’язково підлягає державній реєстрації.

 

 


Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію щодо передачі землі у оренду?

 


764-16-43

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Консультація Міністра юстиції: документи на право власності на земельний пай