Архів новин
«    вересня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Про впровадження нового ринку електричної енергії

Дата: 15 червня 2018Переглянуто: 248

Про впровадження нового ринку електричної енергії11 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII.


Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.


Закон відповідає вимогам Європейського Союзу, впроваджує конкурентний ринок електроенергії та забезпечує прозорість, в енергетичній галузі, передбачає виконання вимог третього енергетичного пакета ЄС.


Впровадження нового ринку електричної енергії передбачає численні зміни для всіх споживачів електричної енергії. З метою визначення основних положень вже прийнятих нормативних та законодавчих актів у сфері енергетики та отримання відповідних роз'яснень до них, в облдержадміністрації 29.05.2018 було проведено нараду з обговорення правових, економічних та організаційних засад функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» за участю експертів у відповідній галузі.


У доповіді експерта з питань функціонування нового ринку електричної енергії були висвітлені питання, які стосуються впровадження нового ринку електроенергії та майбутньої реформи. Впровадження нового ринку електричної енергії передбачає внесення змін до чинної нормативної документації, для чого потрібно переглянути тарифи для «зеленої» генерації, норми прибутковості на стару і нову регуляторну базу активів при введенні RAB-регулювання, існуючі нормативні акти метою створення конкуренції на роздрібному ринку електроенергії, забезпечити проведення радикальної модернізації теплових станцій з метою їх конкурентоспроможності.


Разом з цим, для впровадження і злагодженого функціонування ринку електричної енергії України передбачається введення періоду (до 24 місяців з дати набрання чинності законом), протягом якого мають бути створені необхідні технічні, організаційні, економічні та нормативно-правові передумови.
Національною комісією з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 14.03.2018 затверджено ряд документів, які стануть основою вторинного законодавства для функціонування в Україні нової моделі конкурентного ринку електроенергії, зокрема: «Правила ринку», «Правила ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку», «Кодекс системи передач», «Кодекс системи розподілу», «Кодекс комерційного обліку», «Правила роздрібного ринку електроенергії».

 


З метою недопущення колапсу в питанні постачання та розподілу електричної енергії, всім споживачам необхідно:


вивчити вимоги нового енергетичного законодавства, усвідомити всі ризики, права і обов'язки;


провести енергоаудит та виявити резерви для підвищення енергоефективності;


обрати незалежного постачальника електроенергії вже зараз, не чекаючи впровадження та посилення нових бар'єрів на шляху зміни постачальника.

 

 

 

 Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Про впровадження нового ринку електричної енергії