Архів новин
«    грудня 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Важливо
Укладання колективних договорів

Дата: 05 липня 2018Переглянуто: 90

Укладання колективних договорівКолективний договір є основним локальним правовим документом, що регулює виробничі, трудові та соціально-економічні відносини.


З перебігом часу можуть змінюватися умови, що впливають на відносини сторін колективного договору, внаслідок чого виникає необхідність внесення змін до чинного колективного договору. При цьому зміни та доповнення до колективного договору протягом строку його дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою сторін у порядку, визначеному колективним договором, угодою (ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди», далі - Закон).


Крім того, законодавством передбачено, що внесення змін і доповнень є обов’язковим, якщо вони обумовлені зміною чинного законодавства, колективних угод вищого рівня, якщо дія їх положень поширюється на суб’єктів сторін колективного договору.


У законодавстві встановлюються гарантії, що забезпечують дію колективного договору у випадках структурно-організаційних змін підприємства, установи та організації, а також її припинення.


Так, реорганізація підприємства, установи, організації не впливає на чинність колективного договору і він продовжує діяти протягом строку, на який його укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін. Якщо умови організації виробництва і праці в результаті проведеної реорганізації не змінилися або їх зміна є неістотною, доцільно залишити в силі раніше укладений договір, а новий укласти в загальному порядку.


Реорганізація може призвести до виникнення нових юридичних осіб, наприклад, у випадку злиття і поділу. Якщо в результаті реорганізації відбулася зміна суб'єкта, що використовує найману працю, то колективний договір варто не лише переглянути, а й переукласти, оскільки ефективність виконання колективного договору, встановлення юридичної відповідальності за його виконання безпосередньо пов'язується зі сторонами, що визначили взаємні зобов'язання.


У разі зміни власника чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного колективного договору.


У разі ліквідації підприємства колективний договір діє протягом усього строку проведення ліквідації. Ця норма діє і у випадку визнання підприємства банкрутом.


На новоствореному підприємстві колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін у тримісячний строк після реєстрації підприємства, якщо законодавством передбачено реєстрацію, або після рішення про заснування підприємства, якщо не передбачено його реєстрацію.


Усі працюючі, а також щойно прийняті на підприємство працівники повинні бути ознайомлені з колективним договором.


Жодна зі сторін протягом дії колективного договору не може в односторонньому порядку приймати рішення про зміну чинних норм, положень та обов’язків за договором або призупиняти їх виконання.


Колективні договори, а також зміни і доповнення в обов'язковому порядку повинні пройти повідомну реєстрацію в місцевих органах виконавчої влади (управління соціального захисту населення райдержадміністрації) або органах місцевого самоврядування, як передбачає стаття 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та «Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів», затверджений постановою КМУ від 13.02.2012 № 115.


Але, якщо умови колективних договорів погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, то такі умови є недійсними, і забороняється включати їх до колективних договорів.


Станом на 01.07.2018 управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації зареєстровано 36 колективних договорів, змін та доповнень до них. З метою регулювання соціально-трудових відносин підприємствам, установам та організаціям надаються методичні консультації та практичні поради при укладанні договорів.


Додатково інформуємо, що для реєстрації колективного договору або змін та доповнень до нього необхідно подати такі документи:
лист на ім'я начальника управління соціального захисту населення з проханням зареєструвати колективний договір;
три автентичні примірники колективного договору.

 


За додатковою інформацією, пов’язаною з укладанням колективних договорів, внесенню змін до діючих колективних договорів звертайтесь до відділу з питань праці, зайнятості та правового забезпечення управління соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації за адресою: смт. Веселе, вул. Пушкіна, 40, каб. № 9, та за тел. 2-13-42.

 

 

 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

  • Укладання колективних договорівКолективний договір є основним локальним правовим документом, що регулює виробничі, трудові та соціально-економічні відносини. З перебігом часу можуть змінюватися умови, що впливають на відносини
  • Про укладання колективних договорівУправління соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації звертається до підприємств, установ та організацій району всіх форм власності, які використовують найману працю підвести
  • Внесено зміни до Генеральної угоди10 жовтня 2017 року керівниками Сторін Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні підписано Домовленість
  • На захисті прав працівників ВеселівщиниЗасідання Веселівського районного координаційного комітету сприяння зайнятості населення відбулось під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Морозова. На порядку денному
  • ПРОЦЕДУРА УКЛАДАННЯ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУНа підставі ст. 3 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і одним або кількома профспілковими органами
  • Шановні керівники підприємств, організацій та установ!Звертаємо увагу учасників трудових відносин, що правові засади розроблення, укладання та виконання колективних договорів визначені Кодексом законів про працю України, статтею 65 Господарського
  • Про укладання колективних договорівУправління соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації звертається до підприємств, установ та організацій району всіх форм власності
  • Шановні керівники підприємств, організацій та установ!У сучасних умовах колективний договір підприємства, установи, організації є тим самим нормативно-правовим актом, який робить можливою повноцінну реалізацію норм трудового законодавства щодо
» » Укладання колективних договорів