Архів новин
«    березня 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головнеЛегалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

Дата: 09 липня 2018Переглянуто: 113

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутньогоТакі явища, як зарплата «в конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату. На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи».

На жаль, на сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства і це не є секретом для більшості громадян. Деякі роботодавці бажаючи скоротити свої «витрати», видають частині своїх працівників заробітну плату готівкою, не відображеною в бухгалтерському обліку.

Працівники, які одержують заробіток «у конвертах», є заручниками самих себе, адже, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій (лікарняні, допомога у разі отримання травми на виробництві, трудовий стаж, пенсію, відпустки), а отже – стабільного та забезпеченого майбутнього.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців. Вимагайте від роботодавця укладання трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували Вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за Вас єдиний соціальний внесок.

Звертаємо увагу роботодавців, що посилюється відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю. Зокрема, в ст. 265 Кодексу Законів про працю України досить детально прописано, що за фактичний допуск до роботи без оформлення трудового договору роботодавцеві загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, установлений законом на момент виявлення порушення за кожного неоформленого працівника.

На державному рівні органи місцевого самоврядування, у тому числі об’єднані територіальні громади отримали додаткові повноваження щодо здійснення контролю у сфері праці та зайнятості.

Мелітопольським об’єднаним управліннями Пенсійного фонду України Запорізької області постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, сумісно проводиться взаємодія та обмін інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Слід пам’ятати, що офіційне працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

 

 

 

 

 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього