Архів новин
«    серпня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Важливо
Оголошення
Про головне
Соціальний захист осіб з інвалідністю – це щоденна робота, а не заходи до одного дня

Дата: 30 листопада 2018Переглянуто: 241

Соціальний захист осіб з інвалідністю – це щоденна робота, а не заходи до одного дняЩороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з особливими потребами, метою якого нагадати суспільству про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги.


Сьогодні державна політика соціального захисту інвалідів здійснюється відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законодавчих актів, норми яких визначають додаткові державні соціальні гарантії окремим категоріям інвалідів: інвалідам війни, інвалідам з числа осіб, котрі постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам з числа військовослужбовців тощо.


Соціальний захист інвалідів з боку держави та місцевих органів виконавчої влади полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв'язку до особливостей інвалідів.


В управлінні соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації на обліку перебувають 715 осіб з інвалідністю, з яких 65 – дітей з інвалідністю.
Протягом 2018 року відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, забезпечено 13 осіб протезно-ортопедичними виробами, 24 особи технічними засобами реабілітації.


Протягом 2018 року компенсацію на бензин, ремонт автомобілів і транспортне обслуговування отримали 20 осіб з інвалідністю, ветерани війни на загальну суму 4193,46 грн., грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування виплачено 2 особам з інвалідністю загального захворювання на загальну суму 963,00 грн. та 1особі з інвалідністю в наслідок війни на суму 481,00 грн.


У 2018 році пройшли санаторно-курортне лікування 9 осіб з інвалідністю, а саме: 1 особа загального захворювання в клінічному санаторії «Великий Луг» (м. Запоріжжя), 4 особи спинального профілю в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» (м. Одеса), 1 інвалід війни АТО, І групи в санаторії «Арктика» (м. Бердянськ), 2 учасника АТО, інваліда війни ІІІ групи «Великий Луг» (м. Запоріжжя) та 1 особа, постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії у санаторії «Нефтехімік» м.Бердянськ.


У поточному році в КУ "Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів" ЗОР м. Бердянськ одна особа з інвалідністю пройшла професійну реабілітацію та отримала спеціальність – «Оператор комп'ютерного набору», а в КЗ «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Запорізької обласної ради проходить курс соціальної реабілітації одна дитина з інвалідністю.


Станом на 01.12.2018 року в реєстрі учасників АТО по Веселівському району перебуває 4 інваліда війни АТО. Згідно п. 27 обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки, щомісячно надається допомога інвалідам війни, статус яким встановлено за безпосередню участь в зоні проведення АТО, у розмірі: інваліду І групи – 1000,00 грн. та 3 інвалідам ІІІ групи – 500,00 грн.


На обліку в управлінні перебуває 5 осіб I категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, які отримують щомісячну компенсацію на продукти харчування у розмірі 404,40 грн. кожному.


За рахунок районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки 19 особам з інвалідністю надано матеріальну допомогу на загальну суму 20700,00 грн. З нагоди дня Перемоги та річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників 7 інвалідів війни отримали одноразову щорічну грошову допомогу у розмірі 1000,00 грн. кожному.


За рахунок районної Програми удосконалення системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю у Веселівському районі на 2018-2022 роки щомісяця 3 інвалідам виплачується матеріальна допомога на відшкодування проїзду хворим нефрологічного профілю, загальна сума 123520,00 грн.


Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» у 2018 році державну допомогу отримали 63 дитини з інвалідністю на загальну суму 1392147,40 грн та 105 осіб з інвалідністю на суму –2074427,49 грн.


Звичайно, цей день не можна назвати святковим, про те він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

 

 

Соціальний захист осіб з інвалідністю – це щоденна робота, а не заходи до одного дня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Соціальний захист осіб з інвалідністю – це щоденна робота, а не заходи до одного дня