Архів новин
«    травня 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
ПРО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Дата: 05 грудня 2018Переглянуто: 64

ПРО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯДо Запорізької облдержадміністрації надійшли звернення від керівників автотранспортних підприємств з проханням підвищити верхній граничний рівень тарифів, обумовлений договорами на перевезення пасажирів, з 0,60 грн/пас.км до 0,70 грн/пас.км у зв’язку з ростом складових собівартості перевезень, насамперед вартості паливно-мастильних матеріалів.

 


Відповідно до статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, сприяти збільшенню можливостей суб’єктів господарювання щодо забезпечення потреб споживачів у послугах, забезпеченню балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.

 


На сьогоднішній день, після прийняття Постанови Кабінету міністрів України №240 від 25.03 у 2015 році, скасовано державне регулювання тарифів на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті загального користування. Тарифи маршрутних таксі належать до сфери вільних цін і формуються кожним перевізником самостійно з урахуванням попиту та пропозицій на ринку послуг, вартості пального.

 


Відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

 


Згідно зі статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державні адміністрації та органи місцевого самоврядування відповідно формують у приміському та міжміському сполученнях мережу автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території області, та міжміських автобусних маршрутів загального користування, а також здійснюють, у межах своїх повноважень, контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.

 


На виконання Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні та районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування проводять конкурси та укладають договори з переможцями, здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. Водночас, однією із суттєвих і невід’ємних умов договору має бути ціна (вартість проїзду), оскільки перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування мають змагатися між собою, в тому числі за допомогою пропозиції встановлення відповідної вартості послуг перевезення.

 


У такий спосіб відповідні органи влади та органи місцевого самоврядування, які є організаторами пасажирських перевезень на відповідній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів.

 


Отже, питання щодо ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що виконують рейси на територіях відповідних областей, лежить у площині контролю договірних взаємовідносин між автомобільними перевізниками, відповідними обласними, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

 


З метою приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованих з автоперевізниками, що обслуговують приміські автобусні маршрути загального користування, що не виходять за межі території Веселівського району Запорізької області, Веселівською райдержадміністрацією будуть укладені додаткові угоди до договорів на перевезення пасажирів, якими буде обумовлено верхній граничний рівень тарифів на рівні 0,70 грн/пас.км. Підвищення граничного рівня тарифів означає збільшення діапазону для самостійного регулювання перевізником тарифів з урахуванням власних витрат та доходів.

 

 

 

 

 

Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » ПРО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ