Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Змінено порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

Дата: 10 жовтня 2014Переглянуто: 765

Змінено порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послугиПостановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 428 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 N 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги».

 

Право на призначення компенсаційної виплати мають непрацюючи фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами). Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

- 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

- 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

- 7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

 

Компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

 

Компенсація призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами. Днем подання заяв для призначення компенсації вважається день реєстрації структурним підрозділом з питань соціального захисту населення заяв з необхідними документами.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом десяти днів після одержання заяв із необхідними документами розглядає їх та приймає рішення про призначення компенсації чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення, про що інформує заявника письмово протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення.

 

Компенсація призначається:

- на час встановлення групи інвалідності - інвалідам I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;

- на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

 

Виплата компенсації провадиться щомісяця до 1 числа місяця, що настає за тим, в якому фізична особа надавала соціальні послуги, і триває до дня припинення їх надання.

 

Сума компенсації, що нарахована фізичній особі, яка надавала соціальні послуги, і залишилася недоотриманою у зв’язку з її смертю, виплачується за весь період по день смерті включно членам її сім’ї (чоловік, дружина, діти), а у разі їх відсутності - входить до складу спадщіни.

 

Фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити в структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення та виплати. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати структурним підрозділам надміру виплачені суми за весь період, коли фізична особа не мала права на одержання компенсації.

 

Якщо одержувачем компенсації приховано або подано недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на призначення компенсації та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення:

- визначає обсяг надміру виплачених коштів та встановлює строки їх повернення;

- повідомляє отримувачу компенсаційної виплати про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

 

Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та здійснюють контроль за діяльністю фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

 

 

 

 

 

 

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Змінено порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги