Архів новин
«    січня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
Впровадження нового ринку електричної енергії

Дата: 01 лютого 2019Переглянуто: 212

Впровадження нового ринку електричної енергіїПитання функціонування нового ринку електричної енергії визначені Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон), який набрав чинності 11 червня 2017 року.

 


Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище. Закон відповідає вимогам Європейського Союзу, впроваджує конкурентний ринок електроенергії та забезпечує прозорість, в енергетичній галузі, передбачає виконання вимог третього енергетичного пакета ЄС.

 


Не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності Закону ліцензії на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом підлягають анулюванню. При цьому після анулювання зазначених ліцензій діяльність з розподілу електричної енергії повинна здійснюватися оператором системи розподілу на підставі нової ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, а діяльність з постачання електричної енергії - електропостачальником (у тому числі новоствореним у процесі відокремлення) на підставі нової ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, виданих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) відповідно до закону.

 


Таким чином, право здійснення діяльності з постачання електричної енергії матимуть лише ті суб'єкти господарювання, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу та відповідний перелік яких оприлюднюється на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

 


Відповідно до вказаної норми, енергопостачальна компанія ПАТ «Запоріжжяобленерго» створила ТОВ «Запоріжжяелектропостачання», якому постановою НКРЕКП від 31.07.2018 № 807 видано ліцензію з постачання електричної енергії споживачу. Таким чином, між двома підприємствами функції розподілено наступним чином:


ПАТ «Запоріжжяобленерго» (www.zoe.com.ua) здійснює діяльність з розподілу (передачі) електричної енергії споживачам Запорізької області;


ТОВ «Запоріжжяелектропостачння» (www.zpep.com.ua) здійснює діяльність з постачання електричної енергії споживачам за вільними тарифами та території всієї України, а малим не побутовим та побутовим споживачам за функцією універсальної послуги на території Запорізької області.

 


Основним документом, що регулює взаємовідносини між споживачем та електропостачальником, є Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. № 312 (далі - Правила).

 


Згідно з п. 2.1.6 Правил, фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

 


Відповідно до п. 8 Правил, договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

 


Перелік суб'єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії розміщено на офіційному веб-сайті НКРЕКП (www.nerc.gov.ua) у розділі: Актуальна інформація/Ліцензування (адмінпослуги)/Реєстри НКРЕКП/Ліцензійний реєстр НКРЕКП/Ринок електричної енергії (постачання електричної енергії споживачу). Зазначений перелік постійно оновлюється з урахуванням отриманих ліцензій новими суб'єктами господарювання.

 


Крім цього, 8 листопада 2018 року НКРЕКП розробила рекомендації для забезпечення потреб держави або територіальної громади стосовно закупівлі електричної енергії на 2019 рік, з якими можливо ознайомитись на офіційному веб-сайті НКРЕКП (www.nerc.gov.ua).

 

 

 

 

 

 


Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Впровадження нового ринку електричної енергії