Архів новин
«    травня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ – ЗАГРОЗА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ

Дата: 15 травня 2019Переглянуто: 135

НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ – ЗАГРОЗА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ

Безпека пасажирських перевезень в Україні удесятеро нижче, ніж у розвинених європейських країнах. Про це заявив на нещодавній прес-конференції Володимир Вакуленко, голова Профспілки працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України, віце-президент ВГО «ВААП». І виною тому є нелегальні перевезення, частка яких у таксомоторній галузі досягла 95%, а в пасажирських – 30-40%. Тіньовий оборот нелегальних перевезень досягає 40 млрд грн.


В результаті держава щорічно не доодержує в бюджет від 10 до 15 млрд грн. Однак гроші-грошима, а пасажири платять своїми життями. Нелегальні перевезення зазвичай виконують машини, переобладнані з вантажних фургонів, що не призначені для пасажирських цілей. У підсумку на вітчизняних дорогах значно збільшилася кількість ДТП з такими псевдо автобусами, які призводять до дуже тяжких наслідків.


Свою лепту вносить і недолуга тарифна політика. Перевізник не може собі дозволити якісний і безпечний автобус. Машина європейського рівня не може мати українську ціну. Адже чимало комплектуючих, а також запчастини та пальне доводиться купувати за світовими цінами. «Якщо ми хочемо безпеки перевезень, з належними умовами, необхідно домагатися виконання тих державних норм, які необхідні для цієї галузі».


Так, з метою налагодження роботи в напрямку легалізації перевезень пасажирів, 20.12.2018 під головуванням Міністра інфраструктури Володимира Омеляна відбулася міжвідомча нарада щодо узгодження координації спільних дій, спрямованих на боротьбу з нелегальними перевезеннями автомобільним транспортом за результатами якої Міністерством інфраструктури України затверджено План заходів щодо боротьби з нелегальними перевезеннями.


Запорізькою облдержадміністрацією на виконання протоколу міжвідомчої наради 24.01.2019 проведено нараду з питань боротьби з нелегальними перевезеннями у Запорізькій області.


На виконання пункту 1 Протоколу з питань боротьби з нелегальними перевезеннями у Запорізькій області від 24.01.2019 (далі – Протоколу) затверджено розпорядження голови Веселівської райдержадміністрації від 08.02.2019 № 20 «Про створення робочої групи з питань боротьби з нелегальними пасажирськими перевезеннями автомобільним транспортом на території Веселівського району Запорізької області та затвердження її складу».


До складу робочої групи включено представників Веселівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУНП у Запорізькій області, Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області, Головного управління Держпраці в Запорізькій області та представників Веселівської райдержадміністрації.


Зазначеним розпорядчим документом рекомендовано контролюючим органам, відповідно до повноважень, визначених законодавством, забезпечити проведення спільних перевірок роботи пасажирських автоперевізників на маршрутах, що проходять по території Веселівського району; надавати пропозиції щодо графіків перевірок роботи автоперевізників на території Веселівського району до райдержадміністрації.


Протоколом № 1 засідання робочої групи з питань боротьби з нелегальними пасажирськими перевезеннями автомобільним транспортом на території Веселівського району Запорізької області регламентується проведення 27.03.2019 спільної перевірки роботи пасажирських автоперевізників на території смт Веселе.


За результатами рейду виявлено здійснення ТОВ «БАСТУР» регулярних пасажирських перевезень під виглядом нерегулярних за маршрутом смт Веселе (вул. Центральна) – м. Запоріжжя (ж/д вокзал) з відправленням о 12.30.


Під час перевірки працівниками Укртрансбезпеки в Запорізькій області виявлені наступні порушення та складено відповідний акт від 27.03.2019: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутність договору із замовником транспортних послуг, протоколу про перевірку та адаптацію такогрофа, інформаційного листа з узгодженням.


З метою боротьби з нелегальними перевезеннями зазначені маршрути розпорядженням голови Запорізької обласної адміністрації від 10.01.2019 № 15 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 01.02.2017 № 30 «Про затвердження мережі міжміських та приміських автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області» (зі змінами) внесено маршрут Запоріжжя (АС-2) – Веселе (АС), через Василівську АС, Михайлівську АС, зупинку вул.Центральна, 136» (сел..Веселе) за наступним графіком руху: з міста Запоріжжя відправлення о 07.55, 10.10, 13.10, 14.40, 17.10; з смт Веселе відправлення о 05.35, 08.25, 09.35, 12.25, 16.25.


22.04.2019 та 26.04.2019 проведено конкурси з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області». За результатами яких, затверджено розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 03.05.2019 № 239 «Про визначення переможців конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області», згідно яким на зазначеному маршруті визначено переможцем перевізника ФОП Косарєва О.О, та укладено відповідний договір про організацію перевезення пасажирів.


Отже, нелегальні перевезення негативно впливають на безпеку дорожнього руху, завдають шкоди законним перевізникам, населенню і державі, тому як недобросовісні перевізники не платять податки, не перевозять пасажирів пільгових категорій, не дбають про безпеку перевезень.


Нелегальні перевізники не приділяють належної уваги безпеці і страхування пасажирів, всупереч вимогам безпеки, здійснюють пасажирські перевезення на далекі відстані в мікроавтобусах, здійснюють відправлення автобусів не з автостанцій, а збираючи пасажирів по дворах. Ніяких гарантій щодо компенсації в разі ДТП або зриву рейсу нелегальні перевізники пасажирам не пропонують.


Подолати явище нелегальних перевізників можливо лише спільними зусиллями! Пасажире, закликаємо з метою забезпечення безпеки дорожнього руху здійснювати Ваш вибір на користь легальних пасажирських перевезень!

 

 

 

 

 

 


Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ – ЗАГРОЗА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ