Архів новин
«    травня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
ЯК ПОДОЛАТИ НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ: СУЧАСНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ

Дата: 07 жовтня 2019Переглянуто: 59

ЯК ПОДОЛАТИ НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ: СУЧАСНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙВ Україні нелегальні пасажирські перевезення на автотранспорті досягли катастрофічних масштабів: пасажири ризикують життям, а держава втрачає мільйони гривень.


Нелегали не мають дозволів на перевезення пасажирів, не несуть відповідальності за технічний стан транспорту, не перевіряють стан здоров’я водіїв, не відповідають за безпеку пасажирів та не сплачують податків. За інформацією Державної автоінспекції України з безпеки на наземному транспорті, бюджет кожної області в середньому недотримує у вигляді податків від 3 млн.грн. щомісячно.


Сьогодні офіційні маршрути повністю поглинаються нелегальними перевізниками. А офіційні перевізники, не знаходячи управи на нелегалів, змушені сходити з маршруту та банкрутувати. Переважно саме нелегали створюють серйозні ДТП, так як більша частина автобусних перевезень здійснюється в умовах, які важко назвати комфортними і безпечними для пасажира. Частину таких автобусів переобладнано з вантажних транспортних засобів, які не відповідають вимогам безпеки і комфорту.


Отже, пасажирські автоперевезення повинні здійснюватися виключно суб’єктами підприємницької діяльності при наявності ліцензії, паспортів маршрутів, а також договорів на здійснення зазначеного виду діяльності та при сплаті відповідних податків до бюджетів.


Щоб перемогти «нелегалів», зовсім не обов’язково проводити рейди чи влаштовувати засідки на дорогах. Є напрацьовані в інших країнах інтелектуальні рішення, ціна яких невисока, а ефект – значний.


1. Big data. Мінінфраструктури варто розглянути інформаційні можливості, наприклад, анонімізованих даних мобільних операторів. Досвід роботи компаній Київстар та Vodafone неодноразово довели, що мобільні оператори можуть бути якісним джерелом інформації. З їх даних можна виокремити повторювані переміщення груп користувачів мобільного зв’язку, відділити легальних перевізників, побачити зупинки, кількість пасажирів, регулярність відправлень, відправну та кінцеву точки маршрутів. Така робота аналітиків дозволить зекономити час та ресурси Укртрансбезпеки на проведення перевірок автоперевізників. Для урядових установ та служб доступ до таких даних є безкоштовним.


2. Дослідження попиту на транспорт. Міністерство, обласні та міські держадміністрації мають включати в свої бюджетні програми витрати на проведення транспортних досліджень. Йдеться про вивчення потреб пасажирів щодо регулярності поїздок, їх цілей (робота, відпочинок, навчання), готовності платити, пунктів відправлення/призначення поїздок, наявності пересадок. Вартість проведення додаткових опитувань варіюватиметься від 200 до 400 тисяч гривень в залежності від виду населеного пункту. Втримати пасажирів на маршрутах легальних перевізників можна за рахунок зручності розкладу руху, місткості транспортних одиниць, наявності інтегрованого квитка, який дозволяє економити та поєднати поїздки на декілька видів транспорту.


3. Конкурси на перевезення. Мінінфраструктури та міським держадміністраціям при оголошенні конкурсів на перевезення варто укрупнити його предмети. Йдеться про поєднання в межах одного конкурсу/закупівлі послуг пасажирських перевезень за високо- та низькоприбутковими напрямками. Така ініціатива дозволить знизити мотивацію перевізників працювати нелегально.


4. Доброчесність та реінтеграція. Міністерству потрібно розробити систему покарань та заохочень перевізників. Боротьба з нелегалами повинна мати не лише каральну дію, а й допомагати перевізникам відновити свою репутацію за умов їхньої готовності виправитися і дотримуватися чинного транспортного законодавства.


Більшість перевізників – малі підприємства. І боротьба з нелегалами не має перетворитися на боротьбу з малим бізнесом. Інклюзивний розвиток економіки означає, що держава буде використовувати не лише репресивні методи, а й пропонуватиме інтелектуальні рішення, побудовані на аналітиці та даних. Це поглибить конкуренцію, зробить бізнес більш відповідальним, а пасажири отримають більш якісні послуги.

 

 

 

 

 

Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » ЯК ПОДОЛАТИ НЕЛЕГАЛЬНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ: СУЧАСНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ