Архів новин
«    травня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
Надання безоплатної правової допомоги

Дата: 05 листопада 2019Переглянуто: 57

Надання безоплатної правової допомоги

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон) відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.


Безоплатна правова допомога являє собою правову допомогу, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.


Статтею 3 Закону зазначено, що право на безоплатну правову допомогу це гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.


Відповідно до Закону безоплатна правова допомога поділяється на первинну та вторинну.


Безоплатна первинна правова допомога являє собою вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та включає такі види правових послуг:


надання правової інформації;


надання консультацій і роз'яснень з правових питань;


складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);


надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.


Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя та включає такі види правових послуг:


захист;


здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;


складення документів процесуального характеру.


Право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України та Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.


Статтею 14 Закону встановлюється вичерпний перелік категорій осіб які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.


До системи надання безоплатної правової допомоги належать:


Координаційний центр з надання правової допомоги;


суб'єкти надання безоплатної первинної правової допомоги:


органи виконавчої влади;


органи місцевого самоврядування


фізичні та юридичні особи приватного права


спеціалізовані установи


суб'єкти надання безоплатної вторинної правової допомоги:


центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;


адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.


Особа може отримати правову допомогу особисто, звернувшись до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, бюро правової допомоги або до громадських правозахисних організацій. Знайти найближчий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, бюро правової допомоги та офіс громадської правозахисної організації можна за наступним посиланням: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1YzcKq9UZKFrNMmkS3VelvTnOi3ipIksK&ll=48.30469684029689%2C31.926329812499944&z=6.


Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

 

 

 

 

 

 


Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області

 

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Надання безоплатної правової допомоги