Архів новин
«    липня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Важливо
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Дата: 03 грудня 2019Переглянуто: 68

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

У перші дні першого зимового місяця усе цивілізоване людство вшановує людей з обмеженими можливостями, аби вкотре нагадати суспільству, що такі люди особливі і потребують всебічної уваги до себе. Цей день є доброю нагодою звірити, що вже зроблено, і що необхідно зробити для формування гідних умов життя даної категорії людей, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.


Сьогодні державна політика соціального захисту інвалідів здійснюється відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших законодавчих актів, норми яких визначають додаткові державні соціальні гарантії окремим категоріям інвалідів: інвалідам війни, інвалідам з числа осіб, котрі постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам з числа військовослужбовців тощо.


На долю людей з обмеженими фізичними можливостями випали нелегкі випробування, однак сила духу, яку проявляють особи з інвалідністю, їх цілеспрямованість, вміння досягати поставленої мети слугують прикладом життєлюбності та оптимізму. Ми зобов’язані допомогти їм інтегруватися в сучасне суспільство, реалізувати себе і духовно зростати.


В управлінні соціального захисту населення Веселівської райдержадміністрації на обліку перебуває 683 особи з інвалідністю, з яких 68 – дітей з інвалідністю.


Протягом 2019 року відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, забезпечено 26 осіб протезно-ортопедичними виробами, загальною сумою 160,50 тис. грн., 40 осіб технічними засобами реабілітації загальною сумою 328,90 тис. грн.


Протягом 2019 року компенсацію на бензин, ремонт автомобілів і транспортне обслуговування отримали 18 осіб з інвалідністю, ветерани війни на загальну суму 7053,30 грн., грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування виплачено 4 особам з інвалідністю загального захворювання на загальну суму 1310,00 грн. та 1особі з інвалідністю в наслідок війни на суму 393,00 грн.


У 2019 році пройшли санаторно-курортне лікування 8 осіб з інвалідністю, а саме: 3 особи загального захворювання, 1 особа спинального профілю в санаторії «Арктика» (м. Бердянськ), 3 особи загального захворювання в санаторії «Нива» (м. Бердянськ). 1 учасник АТО, інвалід війни І групи в санаторії «Великий Луг» (м. Запоріжжя).


У поточному році в КУ «Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» ЗОР м. Бердянськ одна особа з інвалідністю проходить професійну реабілітацію за спеціальністю – «Оператор комп'ютерного набору».


Курс соціальної реабілітації пройшли дві дитини з інвалідністю. Одна в КЗ «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Запорізької обласної ради, друга дитина пройшла реабілітацію у двох реабілітаційних центрах, а саме: ТзОВ «Реабілітаційний центр «Еліта» та ТзОВ «Скадовськ-Аква».


Станом на 01.12.2019 року в реєстрі учасників АТО по Веселівському району перебуває 4 інваліда війни АТО. Згідно п. 27 обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015 – 2019 роки, щомісячно надається допомога інвалідам війни, статус яким встановлено за безпосередню участь в зоні проведення АТО, у розмірі: інваліду І групи – 1000,00 грн. та 3 інвалідам ІІІ групи – 500,00 грн.


На обліку в управлінні перебуває 4 особи I категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, які отримують щомісячну компенсацію на продукти харчування у розмірі 404,40 грн. та щорічну компенсацію на оздоровлення загальною сумою 420,00 грн. кожний.


За рахунок районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015 – 2019 роки 25 особам з інвалідністю надано матеріальну допомогу на загальну суму – 25800,00 грн. З нагоди дня Перемоги та річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників 5 інвалідів війни отримали одноразову щорічну грошову допомогу у розмірі 2000,00 грн. кожному.


За рахунок районної Програми удосконалення системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю у Веселівському районі на 2018-2022 роки щомісяця 4 інвалідам виплачується матеріальна допомога на відшкодування проїзду хворим нефрологічного профілю, загальна сума 161160,00 грн.


Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» у 2019 році державну допомогу отримали 69 дітей з інвалідністю на загальну суму 1564,1тис. грн та 112 осіб з інвалідністю на суму – 22159,9 тис. грн.


Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» отримали допомогу 99 осіб на загальну суму 1427,1 тис.грн.


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним» отримали допомогу 23 особи на загальну суму 429,4 тис. грн.


Лише спільними зусиллями можливо подолати існуючих проблем щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю. Переймаючись буденними проблемами, людство постійно повинне замислюватися над непростою долею осіб, що отримали каліцтво, не забуваючи про те, що поруч живуть люди, які потребують сторонньої допомоги, уваги та підтримки.

 

 

 

 

 


Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями