Архів новин
«    липня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Важливо
Круглий стіл «Гендерне насильство виклики сьогодення»

Дата: 04 грудня 2019Переглянуто: 117

 Круглий стіл «Гендерне насильство виклики сьогодення»

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. І хоч ми живемо у XXI столітті, в реальному часі чимало жінок страждає від того ж таки насильства та гендерної нерівності.


4 грудня 2019 року, у рамках соціальної акції «16 днів активності проти гендерного насильства» - щорічної міжнародної кампанії, яка починається 25 листопада (Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) і триває до 10 грудня – (Міжнародний день захисту прав людини) в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації відбувся круглий стіл «Гендерне насильство: виклики сьогодення».


У проміжок між цими датами відзначається:


1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом


2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством


3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю


5 грудня – Міжнародний день волонтера


9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.


«Це страшне явище існує в будь-якій країні, не визнає ні кордонів, ні матеріальних статків, національності чи культури. За даними досліджень, кожна третя жінка хоч раз у житті страждала від насильства - фізичного, психологічного, економічного і сексуального. Жінки не повинні мовчати. Треба звертатися за правовою, медичною, соціально-психологічною допомогою, - наголосила у своєму виступі начальник управління Олена Кіяшко.


Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.


Тема цьогорічної кампанії – «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань».


Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.


Із 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.


За даними ООН, близько 4-х мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% звертаються по допомогу.


В Україні від домашнього насилля у рік гине приблизно 600 жінок.


Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

 

 

 

 

 

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Круглий стіл «Гендерне насильство виклики сьогодення»