Архів новин
«    листопада 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Важливо
Оголошення
Про головне
Захист прав дітей був і залишається серед пріоритетних в щоденній діяльності

Дата: 24 грудня 2014Переглянуто: 766

Комісія з питань захисту прав дітей при районній державній адміністрації розглянула планові питання та підсумувала роботу за поточний рік під час засідання, яке відбулось 18 грудня на чолі з керівником апарату райдержадміністрації Тетяною Юр’євою.

 

Першочергово на розгляд комісії винесено питання про ситуацію в родині  К., що спричинена тривалою пиятикою обох батьків та невиконанням ними  батьківських обов’язків по відношенню до трьох дітей. Проживаючи з бабусею, діти виявились не готовими до соціального визнання алкоголізму батьків, тож після ретельного вивчення ситуації членами комісії вирішено з’ясувати ситуацію в родині та надати  необхідні соціальні послуги. Відповідні доручення надано районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і психологу навчального закладу.

 

Наступним розглянуто доцільність позбавлення батьківських прав гр. В., яка ухиляється від виконання батьківських обов'язків, вживає спиртні напої, веде аморальний спосіб життя, відмовляється від матеріального утримання сина. Попри всі намагання соціальних служб, привернути мати до зміни ставлення до своєї поведінки та виховання власної дитини не вдалося, тож, враховуючи інтереси неповнолітнього, службі у справах дітей райдержадміністрації доручено підготувати висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

 

Позитивно вирішено і питання надання повної цивільної дієздатності неповнолітній матері Г., 1998 року народження, в зв’язку з народженням дитини.

 

Детально розглянувши матеріали наступного питання та заслухавши сімейну пару В., комісією одноголосно вирішено відмовити в поверненні малолітніх дітей на виховання та спільне проживання батькам.

Трьом малолітнім дітям, які в травні поточного року були вилучені з родини та направлені до комунального закладу «Мирненський центр соціально-психологічної реабілітації дітей», досі не створено умов проживання, відсутні продукти харчування. До того ж батьки не виконали рішення комісії щодо лікування від алкоголізму та не відвідували лікаря-нарколога районної лікарні, досі зловживають спиртними напоями та не мають засобів до існування.

З травня батьки жодного разу не навідали дітей.

Діти, за рішенням комісії залишатимуться в соціальному закладі ще два місяці, протягом яких батькам необхідно виправити всі зазначені негативні передумови та наслідки обраного ними способу життя.

Таким стало рішення комісії щодо горе-батьків, питання щодо повернення їм дітей комісією буде розглянуто у лютому 2015 року.

 

За представленням служби у справах дітей райдержадміністрації розглянуто та затверджено 23 індивідуальних плани роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

 

Підсумовуючи діяльність комісії з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації протягом 2014 року та результативність прийнятих нею рішень і доручень, начальник служби у справах дітей Світлана Тібєшевська зазначила, що протягом року проведено 17 засідань комісії, розглянуто 67 питань.

Надано повну цивільну дієздатність 9 неповнолітнім матерям для отримання державної соціальної допомоги при народженні дітей.

Призначено 3 опікунів над майном дитини, яке належить їй на праві власності.

Розглядалося 19 питань про доцільність перебування дітей в родинах батьків, вилучення 15 дітей з родин. Влаштовано тимчасово до інтернатного закладу 15 дітей та 2 дітей (1 у зв’язку з припиненням опіки за заявою опікуна, 1 тимчасово, на час зібрання документів на встановлення опіки).

Надано 3 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав батьків. Призначено опікунів (піклувальників) над 5 дітьми (3 сироти, 2 позбавлені батьківського піклування). Згідно рішень комісії 15 дітей повернуто на виховання та спільне проживання батькам – 14 за рішенням комісії, 1 для влаштування під опіку.

Надано 3 дозволу на здійснення купівлі-продажу та дарування житла неповнолітнім дітям.

Розглянуто та затверджено 111 індивідуальних планів роботи з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми, які перебувають на профілактичному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації.

 

По результатам засідань комісією надано 76 доручень, з них службі у справах дітей райдержадміністрації – 34, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 26, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації – 6, кримінальній міліції у справах дітей – 3, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації – 2, центральній районній лікарні – 5.

Суб’єктами соціальної роботи виконано 52 доручення, відмовлено в 3 ситуаціях, в стадії виконання – 21 доручення.

 

Завершаючи засідання керівник апарату районної державної адміністрації Тетяна Юр’єва зазначила, що  всі районні служби працюють задля покращення умов життя та виховання дітей, у тому числі й у плані виділення необхідних коштів сім’ям, які цього потребують. Проте, це можливо лише у тому разі, якщо самі батьки готові належно виконувати свої батьківські обов’язки і йти на співпрацю.

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики, взаємодії з пресою і громадськістю та інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації  

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Захист прав дітей був і залишається серед пріоритетних в щоденній діяльності