Архів новин
«    листопада 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Важливо
Оголошення
Про головне
Як встановити сонячну електростанцію за "зеленим" тарифом?

Дата: 17 лютого 2020Переглянуто: 84

Як встановити сонячну електростанцію за "зеленим" тарифом?

Згідно закону про електроенергетику: "зелений" тариф - тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями), у тому числі на введених в експлуатацію пускових комплексах. Енергопостачальники зобов'язані купувати електричну енергію, у випадках, обсягах та за цінами, визначеними національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ).


Якщо коротко, "зелений" тариф - механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.


Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.


Не потрібні ліцензія, не потрібно виконувати вимоги відносно «місцевої складової», встановити власну електростанцію і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом може любий споживач електроенергії. Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.


Вимоги до місця встановлення сонячних батарей, - фотоелектричних модулів:


* площа даху та/або фасаду має бути достатня для розміщення сонячних батарей загальною потужністю до 50 кВт;


* орієнтація поля сонячних батарей на південь, як виняток: схід-захід або пд.схід-пд.захід;


* кут нахилу фотомодулів (визначається від регіону будівництва СЕС);


* характеристики покрівлі достатні для додаткових вагових навантажень;


* відсутність будівель, споруд, дерев та інших предметів, які б затіняли сонячні батареї.


Етапи впровадження проєкту на "Зеленому тарифі":


* погодження місця встановлення СЕС;


* визначення потужності СЕС;


* погодження комплекту обладнання для будівництва СЕС;


* погодження типу конструкції на яку будуть монтуватись сонячні модулі;


* погодження марки та виробника мережевого інвертора;


* погодження з місцевим РЕМ виділеної потужності на будинок;


* поставка та встановлення обладнання для будівництва СЕС;


* написання заявки - повідомлення енергопостачальній компанії та підготування схеми підключення генеруючої установки з використанням мережевого інвертора;


* узгодження з енергопостачальником схеми підключення та укладання договору на улашування вузлу обліку* , отримання рахунку на оплату цих послуг по улаштуванню автоматизованого обліку;


* протягом 5-ти днів з моменту оплати послуг енергопостачальник має привести систему автоматизованного обліку в активний стан для можливості обліку виробленої та спожитої електроенергії.


* між енергпостачальником та власником домогосподарства укладається додаткова угода купівлі - продажу електроенергії.


Лічильник для "зеленого" тарифу


Для обліку виробленої електрики приватними станціями використовується двонаправлений лічильник активної електричної енергії, що обліковує обсяги відпущеної в електричну мережу та отриману з електричної мережі електричну енергію, а також (додатково) сальдо між ними.


Можливе використання двох однонаправлених лічильників із стопорами зворотного ходу, що обліковують окремо обсяги відпущеної в електричну мережу та отриманої з електричної мережі електричної енергії приватним домогосподарством за календарний місяць.


Майбутнє - за альтернативними джерелами енергії, бо вони майже безплатні (природні вітри, енергія Сонця, земного тепла), безпечні і не пов'язані із шкідливими викидами. Держава застосовує економічні важелі і стимули, передбачені законодавством про енергозбереження та охорону довкілля, з метою розширення використання альтернативних джерел енергії та створення сприятливих економічних умов для спорудження об’єктів альтернативної енергетики, як для великих компаній, так і для приватних осіб.

 

 

 

 

 


Відділ економічного розвитку і торгівлі та з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Як встановити сонячну електростанцію за "зеленим" тарифом?