Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу

Дата: 29 квітня 2020Переглянуто: 68

Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу

Відносини у сфері комбінованого виробництва теплової та електричної енергії регулюються Законом України «Про енергозбереження», Законом України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» (далі Закон України) та іншими нормативно-правовими актами.


Когенераційна установка - комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії, або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.


Комбіноване виробництво електричної та теплової енергії (когенерація) - спосіб одночасного виробництва електричної та теплової енергії в межах одного технологічного процесу у результаті спалення палива.


Відповідно до ст. 4 Закону України, використання когенераційних установок має особливості, що обумовлені такими факторами:


- споживанням традиційних органічних видів палива або використанням скидного енергетичного потенціалу технологічних процесів;


- можливістю застосування додаткового палива;


- можливістю відпуску електричної енергії від когенераційної установки в місцеві (локальні) електричні мережі або споживанням її для власних потреб об’єкта, на якому використовується когенераційна установка;


- різноманітністю енергетичних об’єктів, на базі яких споруджуються когенераційні установки;


- наявністю суттєво відмінних вимог до співвідношення обсягів електричної і теплової енергії, що виробляються когенераційною установкою.


Експлуатація когенераційних установок провадиться за умов:


- підтримки необхідного балансу потужності та якості електричної енергії, виробленої когенераційними установками, для забезпечення надійного функціонування енергетичної системи;


- запобігання неправомірному втручанню в роботу системи протиаварійної автоматики.


Видачу ліцензій і встановлення тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляються когенераційними установками, здійснює Національна комісія регулювання електроенергетики України.


Державний нагляд у сфері використання когенераційних установок здійснюють центральний орган виконавчої влади у сфері енергозбереження та інші уповноважені Кабінетом Міністрів України органи виконавчої влади у відповідних сферах діяльності.

 

 

 


Відділ енергетики, захисту довкілля, з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу