Архів новин
«    травня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Важливо
Оголошення
Про головне
Як задекларувати зміни роздрібних цін на товари

Дата: 21 травня 2020Переглянуто: 47

Як задекларувати зміни роздрібних цін на товари

Нагадаємо, що з 18 травня 2020 року набула чинності постанова КМУ від 24.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширення епідемій, пандемій, коронавірусної інфекції».


Постановою затверджено перелік товарів, на які буде розповсюджуватись порядок декларування зміни роздрібних цін. Згідно порядку, декларування змін роздрібних цін запроваджується у разі збільшення ціни на 5% і більше.


Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний вебсайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua. Після успішної реєстрації даних, відомості одразу вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі без участі посадових осіб Держпродспоживслужби.


З Реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua.


Нагадаємо:


* Зміну роздрібної ціни станом на 18.05.2020 декларувати не потрібно. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб'єктом господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується, порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою.


* Декларувати зміну оптово-відпускних цін не потрібно. Декларуванню підлягає лише зміна роздрібних цін.


* У випадках, коли зростання цін відбулося внаслідок закінчення строку дії знижок, декларувати зміну цін не потрібно. Декларуванню підлягає роздрібна ціна, яка підвищується на 5 і більше відсотків, що діяла до запровадження знижки.


* Декларувати збільшення роздрібної ціни менше ніж на 5 відсотків не потрібно.


* З 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення, переліки яких затверджено постановою, за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.


* Вимоги щодо прив’язки при поданні інформації про декларування ціни до певних граничних цін постановою не встановлено. Перший раз потрібно використовувати ціни, які сформовані в конкретному закладі на 18.05.2020. При подальшому декларуванні необхідно відштовхуватися від вже задекларованої ціни.


Проте, якщо на окремі товари встановлено граничну роздрібну націнку, як наприклад, постановою КМУ від 17.10.2008 № 955 (зі змінами) встановлена націнка на більшість лікарських засобів зі списку, необхідно дотримуватися такої націнки.


* У випадку порушення суб’єкти господарювання нестимуть відповідальність за ст. 20 ЗУ «Про ціни і ціноутворення» та ст. 165-2 КУпАП.

 

 

 

 

 

 

 

Відділ енергетики, захисту довкілля, з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації райдержадміністрації

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Як задекларувати зміни роздрібних цін на товари