Архів новин
«    серпня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Важливо
Оголошення
Про головне
Енергозберігаючі лампи - перший крок на шляху енергозбереження

Дата: 17 липня 2020Переглянуто: 46

Енергозберігаючі лампи - перший крок на шляху енергозбереження

Останнім часом при монтажі освітлення все більше користувачів відмовляються від традиційних ламп розжарювання і люмінесцентних приладів, замінюючи їх іншими, більш довговічними, практичними і сучасними. Відомо, що в Євросоюзі продаж лампочок розжарювання давно заборонено, там уже перейшли на альтернативні, більш економні та безпечні, джерела освітлення.


Такими є, наприклад, енергозберігаючі лампочки. Так називають компактні люмінесцентні моделі, які відносяться до газорозрядних освітлювальних приладів. В їх конструкцію, крім цоколя, входить також колба і пускорегулюючий пристрій, який заповнюється нейтральним газом і ртутними парами. На поверхню зсередини наноситься люмінофор.


Варто згадати про такі ключові переваги цього обладнання:


* Висока світловіддача - значно більше, ніж у традиційних ламп розжарювання. Енергозберігаючі моделі більшу частину споживаної електрики перетворюють в світло.


* Тривалий термін служби - визначається проміжком часу від 6 до 15 тисяч годин безперервного горіння. Ця цифра перевищує термін служби звичайних ламп розжарювання приблизно в 20 разів. Лампи розжарювання часто ламаються через перегорання нитки розжарення. З енергозберігаючими лампами такого не трапляється.


* Можна вибирати тепле, природнє або денне світло.


* Невелике тепловиділення. Такі вироби відмінно підходять для світильників, люстр, бра, тому що не нагрівають їх поверхню дуже сильно і не псують крихкі матеріали.


* «Економки», як їх ще називають, більш рівномірно розподіляють промені світла. Лампи розжарювання отримують його тільки від вольфрамових ниток, а енергозберігаючі світяться по всій своїй площі.


Енергозберігаючі лампи дозволяють економити до 85% електроенергії в порівнянні зі звичайними лампами розжарювання. Завдяки цьому знижується і навантаження на електропроводку, що дозволяє зняти загрозу вибитих пробок і тим більше загоряння. У енергозберігаючих ламп світловіддача становить 50-100Лм / Вт замість 10-15Лм / Вт у звичайної лампи.


Нагадаємо, що розпорядженням КМУ від 16 жовтня 2008 р. N 1337-р бюджетним організаціям з 1 січня 2009 року заборонено купувати лампи розжарювання та запроваджено встановлення лише енергоефективних освітлювальних приладів, на які видано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про можливість їх застосування.


Проте, потрібно пам'ятати також, що «економки» потребують спеціальної утилізації, адже можуть зашкодити довкіллю через вміст у деяких з них ртуті.

 

 

 

 

 

 

Відділ енергетики, захисту довкілля, з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Енергозберігаючі лампи - перший крок на шляху енергозбереження