Архів новин
«    серпня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Важливо
Оголошення
Про головне
Цікаві факти про лампу

Дата: 22 липня 2020Переглянуто: 27

Цікаві факти про лампу

21 жовтня 1879 року - американський винахідник Томас Алва Едісон випробував одне з найважливіших винаходів XIX століття - Електричну лампочку розжарювання.


Електрична лампа — це пристрій для створення видимого світла під дією електричного струму. Це є найбільш поширений спосіб формування штучного світла і є дуже важливим для сучасного суспільства, оскільки забезпечує його світлом у середині будинків і зовнішнім освітленням для вечірньої і нічної діяльності.


Існує три основні види електричних ламп:


* лампа розжарення, яка виробляє світло за допомогою нитки розжарення, спеціального елементу розігрітого до біла електричним струмом;


* газорозрядні лампи, які виробляють світло за допомогою дугового електричного розряду в газовому середовищі;


* світлодіодні лампи, які виробляють світло потоком електронів в напівпровіднику.


Енергоощадна лампа або енергоефективна лампа — електрична лампа, що має значно більшу світловіддачу (співвідношення між світловим потоком і споживаною потужністю), наприклад, порівняно з лампами розжарення. Завдяки цьому, заміна ламп розжарення на енергоощадні, сприяє заощадженню електроенергії.


18 березня 2009 року Європейська комісія створила Регламент (ЄC) 244/2009 на основі директиви 2005/32 ЄC (Директива-дизайну Eco) Європейського парламенту та Ради щодо визначення вимог до побутових лампочок, який містить план поступового (за шість етапів) переходу на енергоощадні лампи. Термін «енергоощадні лампи» може бути використано лише для ламп з класом енергоспоживання A, оскільки це визначає Директива ЄС 2005/32 / ЄC (2010).


Бюджетним організаціям з 1 січня 2009 року заборонено купувати лампи розжарювання та запроваджено встановлення лише енергоефективних освітлювальних приладів, на які видано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про можливість їх застосування.


Кожен з нас може зробити свій побут комфортнішим та підвищити рівень життя, якщо спробує бути енергоощадним. Набагато простіше й дешевше зберігати тепло й електроенергію, ніж потерпати від протягів, вогкості і холоду у власній квартирі чи будинку та сплачувати великі рахунки за марнотратно витрачені ресурси!


ЦІКАВИЙ ФАКТ! «Столітня лампа» (англ. Centennial Light або Centennial Light Bulb) - лампа розжарювання, яка перебуває в пожежній частині міста Лівермор, Каліфорнія і, за деякими відомостями, палаюча з 1901 року до теперішнього часу з невеликими перервами. Передбачається, що незвично високий ресурс лампі забезпечила в основному робота на малій потужності - в глибокому недокале, при дуже низькому ККД.

 

 

 

 

 

 

 

Відділ енергетики, захисту довкілля, з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Цікаві факти про лампу