Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Відбулась онлайн нарада

Дата: 12 серпня 2020Переглянуто: 81

Відбулась онлайн нарада

Відбулась онлайн нарада за участі заступника голови обласної державної адміністрації (стажування) Свистуна О.І. та радника голови обласної державної адміністрації Теряєвої О.Г.


Розглянуто питання щодо епідеміологічної ситуації по захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у Запорізькій області, організації підготовки до навчального року 2020-2021 в умовах адаптивного карантину та стану імунопрофілактики населення в Запорізькій області.


В онлайн нараді взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Гура, голова районної ради Віктор Масалов, представники закладів охорони та освіти району, держпродспоживслужби, ОТГ.


Радник голови обласної державної адміністрації наголосила, що Запорізька область за рівнем захворюваності на COVID-19 знаходиться в зеленій зоні, що дає можливість організувати навчальний рік у звичайному режимі з дотриманням правил адаптивного карантину.


Більш детально про початок навчального 2020-2021 року доповіла Вікторія ЧЕРКАСОВА, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ «України. Зокрема, вона повідомила, що навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці.


З 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Заклади освіти отримали «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 42, які передбачають допуск до закладів освіти лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов'язковим. Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Персоналу проводитимуть обов'язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов'язковим.


На період карантину закладам треба забезпечити наступні умови безпеки:


місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;


збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;


підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;


плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;


обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;


розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;


провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;


очищення і дезінфекція поверхонь - дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо - після проведення занять у кінці робочого дня.


Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволять харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб. Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.


З питання стану імунопрофілактики населення Запорізької області за 2019 та 6 місяців 2020 року доповіла Колерова Марина Євгенівна, яка підкреслила про необхідність активізувати санітарно-просвітницьку роботу з питань вакцинопрофілактики як єдиного засобу профілактики інфекцій, в т.ч. в умовах пандемії коронавірусної інфекції. Активно залучати вчителів в дитячих навчальних закладах та вихователів в дитячих виховних закладах до санітарно-освітньої роботи з батьками щодо необхідності проведення щеплень, широко використовувати наочну агітацію в закладах.


Також, необхідно активізувати роботу з громадянами щодо імунопрофілактики грипу. Незважаючи на карантинні заходи, ВООЗ та Міністерство охорони здоров’я закликають вакцинуватися від грипу, оскільки щеплення є найдієвішим засобом профілактики грипу і його ускладнень.


В завершенні наради голова райдержадміністрації Віталій Гура наголосив на безумовному виконанні всіх рекомендацій стосовно організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19 та важливості вакцинації населення, як одного із засобів запобігання інфекційних захворювань.

 

 

 

 

 

 

Прес-служба райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Відбулась онлайн нарада