Архів новин
«    лютого 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Важливо
Вимоги закону щодо перебування дітей без батьків у розважальних закладах після 22.00 – на контролі соціальних служб

Дата: 14 квітня 2015Переглянуто: 875

Вимоги закону щодо перебування дітей без батьків у розважальних закладах після 22.00 – на контролі соціальних службСтан дотримання цієї норми законодавства проаналізовано під час чергового засідання координаційної ради у справах неповнолітніх при Веселівській районній державній адміністрації.

 

Перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час обмежено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сферах розваг, або закладах громадського харчування у нічний час».

Ця норма чинна з 16 травня 2013 року.

 

Зокрема, кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 180-1: «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування», а Закон України «Про охорону дитинства» – статтею 20-1: «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

 

Відповідно до ст.180-1 кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальності за перебування дітей у розважальних закладах та закладах громадського харчування у період з двадцять другої до шостої години без супроводу принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність, підлягають посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадяни – власники підприємств чи уповноважені ними особи, громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності.

 

Відповідальність за вчинення такого правопорушення – штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 850 гривень. В разі вчинення повторного правопорушення протягом року штраф складає від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 850 до 1700 гривень.

Розгляд адміністративних протоколів складених за ст.180-1 КУпАП віднесено до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

 

Крім того у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час, адміністративну відповідальність нестимуть батьки за неналежне виконання своїх обов’язків згідно зі статтею 184 кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Розроблений в районі план проведення профілактичних заходів для обмеження перебування дітей віком до 16 років у розважальних закладах у нічний час реалізується шляхом відповідних перевірок розважальних закладів та закладів громадського харчування, що працюють у нічний час.

 

В Веселівському районі у 2014 році під час проведення профілактичних заходів до адміністративної відповідальності було притягнуто 53особи, з яких 20 осіб за ст. 184 КУпАП (невиконання батьківських обов’язків) і 3 особи за ст. 180-1 ч. 1 КУпАП – перебування дітей, які не досягли 16 років у розважальних закладах після 22.00.     

 

Такі заходи не мають на меті обмежити у правах дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища. Це ефективна можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювання відповідальності батьків у цьому питанні.

 

 

 

 

 

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Вимоги закону щодо перебування дітей без батьків у розважальних закладах після 22.00 – на контролі соціальних служб