Архів новин
«    вересня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Важливо
Оголошення
Про головне
Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – обговорюємо новації

Дата: 25 травня 2015Переглянуто: 734

Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – обговорюємо новаціїРеформування пенсійної системи України віднесено до пріоритетних завдань політики держави.Забезпечення економічної та фінансової стабільності, соціальної справедливості в пенсійному питанні настійливо вимагає запровадження в Україні багаторівневої пенсійної системи.

 

Як повідомили в Управління Пенсійного Фонду у Веселівському районі, запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсії є на сьогоднішній день актуальною темою.

 

На розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій», який зареєстровано 30.04.2015 за № 2767.

Основні його моменти – повноцінний запуск трьохрівневої системи пенсійного забезпечення із солідарним, накопичувальним та недержавним рівнями пенсійного страхування.

 

Напрямами реалізації запропонованої реформи стануть:

- призначення всіх видів пенсії за нормами єдиного закону та скасування спеціальних пенсій (крім військових);

-   запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

-   запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій;

-   розвиток недержавного пенсійного забезпечення.

 

Існуюча солідарна система буде вдосконалена завдяки звільненню від невластивих функцій і скасуванню з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій. При цьому буде збережено систему професійних пенсій для окремих категорій.

 

Запровадження накопичувального рівня заплановане з 1 січня 2017 року.

 

Законопроект передбачає, що стати учасником накопичувальної пенсійної системи зможуть українці не лише віком до 35 років, але й до 55-річного віку – на добровільних засадах. Ставка накопичувального внеску людини до Пенсійного фонду зростатиме від 2% на старті реформи до 7% у 2022 році.

 

Створення Другого рівня пенсійної системи означатиме запровадження в нашій країні системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного страхування. Суть такої системи полягатиме у тому, що частина обов'язкових внесків до пенсійної системи (загальний рівень пенсійних відрахувань залишиться незмінним) накопичуватиметься у єдиному Накопичувальному фонді і обліковуватиметься на індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках громадян які (та на користь яких) сплачуватимуть такі внески.

Ці кошти інвестуватимуться в економіку країни з метою отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів. Управління пенсійними коштами здійснюватимуть компанії з управління активами (для яких ця діяльність є професійною і буде ліцензуватись), обраними на конкурсній (тендерній основі).

Безпосереднє зберігання пенсійних активів буде здійснювати банківська установа - зберігач, яка буде нести відповідальність за цільове використання цих активів. Кошти, що обліковуватимуться на індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках громадян будуть власністю цих громадян, і вони зможуть скористатись ними при досягненні пенсійного віку (або, у випадках передбачених законом, раніше цього терміну, наприклад у випадку інвалідності). Виплати з Накопичувального фонду будуть здійснюватись додатково до виплат із солідарної системи.

 

Введення Другого рівня пенсійного страхування дозволить:

збільшити загальний розмір пенсійних виплат завдяки отриманню інвестиційного доходу;

посилити залежність розміру пенсії від трудового вкладу особи, а отже посилити зацікавленість громадян та їх роботодавців у сплаті пенсійних внесків;

успадковувати кошти, обліковані на персональному пенсійному накопичувальному рахунку, родичам застрахованої особи;

створити потужне джерело інвестиційних ресурсів для зростання національної економіки;

розподілити ризики виплати низьких розмірів пенсій між першим та другим рівнем пенсійної системи, і таким чином застрахувати майбутніх пенсіонерів від негативних демографічних тенденцій та коливань у економічному розвитку держави;

підвищити ефективність управління системою пенсійного забезпечення за рахунок передачі недержавним компаніям функції управління пенсійними активами.

 

Запровадження трьохрівневої системи пенсійного страхування дасть суспільству сигнал, що кожна людина має піклуватись про старість, і отримати перспективу на достойну пенсію.

 

Завдяки запровадженню накопичувальної системи формуємо нову логіку пенсій: персональна зацікавленість та відповідальність кожної людини за своє щасливе пенсійне майбутнє.

Держава гарантує контроль та безпеку збережень коштів накопичувальної системи.

 

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики, взаємодії з пресою і громадськістю та інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – обговорюємо новації