Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Безоплатну вторинну правову допомогу веселівці можуть отримати в найближчому регіональному центрі

Дата: 30 листопада 2015Переглянуто: 686

Безоплатну вторинну правову допомогу веселівці можуть отримати в найближчому регіональному центріЗ 1 липня 2015 року в усіх регіонах України сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрили свої двері для жителів місцевих громад. У Запорізькій області таких центрів 4: два із них знаходяться у місті Запоріжжі, по одному у містах Бердянськ і Мелітополь.

 


Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, визначених ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», таким як:


- малозабезпеченим (особам, чий середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»;


- інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
- учасникам бойових дій (у тому числі це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих);


- дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним дітям, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї;


- особам, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту;


- ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».Усім цим незахищеним категоріям осіб надаються послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних спорах БЕЗОПЛАТНО, адже це право на захист гарантоване державою. На жаль, ветерани праці та діти війни не є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.


Належність особи до однієї з вразливих категорій осіб, визначених статтею 14 Закону, перевіряється місцевим центром після прийняття звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та всіх необхідних документів, що підтверджують належність особи до однієї з вразливих категорій осіб.


Рішення про відмову в наданні безоплатної вторинної правової допомоги приймається місцевим центром лише за результатами перевірки відповідних документів.


Правовий захист та представництво інтересів у судах клієнтів центрів забезпечують адвокати, які пройшли конкурс з відбору адвокатів та включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

 


Проте, практика роботи центрів свідчить, що не всі громадяни, які звертаються до центрів, потребують саме безоплатної вторинної правової допомоги, тобто адвокатської правової допомоги задля представництва своїх інтересів у судах. Певна частина осіб потребує надання правових консультацій та роз’яснень, які центри відповідно до покладених на них завдань не надає. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах. Це громадські об’єднання, благодійні фонди, інші організації, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав, з якими центри наразі налагоджують мережеву співпрацю. Отже, кожний громадянин, який звертається до центрів, буде зорієнтований куди йому звернутись задля вирішення своїх питань по суті.

 


Так на сьогоднішній день працює система безоплатної вторинної правової допомоги.


Відповідно до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України від 26 червня 2015 року № 160, у разі звернення до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно надати:


Малозабезпеченим особам: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); довідка про отримання (неотримання) соціальної допомоги, що видається органами соціального захисту населення.


Інвалідам: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності; довідка про розмір пенсії або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії.


Законним представникам дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї: паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника; реєстраційний номер облікової картки платника податків законного представника (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі); реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, безпритульної дитини, дитини, яка може стати або стала жертвою насильства в сім'ї (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) (за наявності); рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті ради за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;заява або повідомлення про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення, складені в довільній формі - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї; спеціальна картка обліку факту вчинення насильства в сім'ї (за наявності).
Особам, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», до звернення додаються: паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі наявності); довідка про звернення за захистом в Україні; рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності).


Ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); посвідчення встановленого зразка.


Особам, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною: паспорт або інший документ, що посвідчує особу;реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); посвідчення встановленого зразка; посвідчення встановленого зразка Героя Соціалістичної Праці, Героя України, орденська книжка повного кавалера ордена Трудової Слави або інші документи, що підтверджують присвоєння відповідного звання - у разі звернення до місцевого центру осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

 


Мешканці Веселівського району обслуговуються в Мелітопольському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований за адресою: 72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Леніна, 109. тел. 096-523-98-55, (0619) 44-88-10,
електронна адреса: melitopol.zaporizhya@legalaid.gov.ua

 

 

 

 

 
За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Безоплатну вторинну правову допомогу веселівці можуть отримати в найближчому регіональному центрі