Архів новин
«    жовтня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Важливо
Оголошення
Про головне
Оформлення житлової субсидії у запитаннях і відповідях

Дата: 01 грудня 2015Переглянуто: 923

Оформлення житлової субсидії у запитаннях і відповідяхПитання про правила надання субсидій на житлово-комунальні послуги залишаються актуальними.

 

 

1. Як дізнатись, що громадянину призначено субсидію на підставі надісланих документів?
Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про призначення/ не призначення йому субсидії на житлово-комунальні послуги. У разі призначення у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов'язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов'язкової плати.
Мешканці сіл району отримують повідомлення у сільських радах, мешканці селища повідомлення отримають від робітників, які перебувають на громадських роботах.

2. На кого необхідно оформляти субсидію якщо особи проживають та зареєстровані на одній житлоплощі?
Скасовано необхідність обов'язкового оформлення особових рахунків на оплату житлово-комунальних послуг на особу, яка звертається за субсидією. Відтепер субсидія призначатиметься на одного з зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, відкрито на цю особу особистий рахунок на оплату послуг чи ні. Тобто оформити субсидію можна на будь-якого члена сім'ї.

3. Які умови отримання субсидії у разі, коли один із зареєстрованих не проживає за даною адресою?
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані до складу сім’ї за рішенням комісії при райдержадміністрації по наданню населенню різних видів соціальної допомоги та субсидії.

4. Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?
У таких випадках субсидія не призначається - житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

5. Які умови отримання субсидій для громадян, які вже мають пільги на оплату комунальних послуг?
Житлові субсидії призначаються виходячи з вартості житлово-комунальних послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства.

6. Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії?
Субсидія призначається з врахуванням єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг.
Якщо споживач використовує менше, ніж встановлено соціальним нормативом, гроші не повертатимуться до органу соцзахисту, а залишаться на його рахунку. З їх допомогою родина зможе заплатити за комунальні послуги в майбутньому.
За надлишки площі і використаних комунальних послуг необхідно сплачувати повну вартість послуг.
На сьогодні установлені таки соціальні норми житла:
для користування послугами з централізованого постачання холодної води 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води;
для користування послугами з централізованого водовідведення 4 куб. метри на одну особу на місяць;
для користування послугами з газопостачання за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача 9 куб. метрів на одну особу на місяць на приготування їжі;
для користування послугами газопостачання для індивідуального опалення 7 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період при цьому враховується коригуючий коефіцієнт.
З 01.11.2015 коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхові будівлі складає 0,97, для 3-4 поверхові будівлі – 0,566, для будівлі на 5 і більше поверхів – 0,381.
для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях 90 кВт•г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт•г на місяць;

7. Чи має право на субсидію громадянин, який ніде офіційно не працює?
Якщо людина працездатного віку не працює, то до розрахунку береться в дохід - прожитковий мінімум для працездатної особи, а саме: з 01.01.2014 по 31.08.2015 – 1218 грн., з 01.09.2015 – 1378 грн.

8. Які документи необхідно подати, щоб отримати субсидію?
З 1 травня 2015 року оформити субсидію можна на підставі лише двох спрощених документів - заяви та декларації про доходи.
Договір найму (оренди) житла - для осіб, які знімають житло.
Довідки про доходи - при декларуванні доходів за три місяці, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня в ГФС, Пенсійному фонді, фондах соціального страхування.

9. Яким є порядок обліку доходів осіб при призначенні субсидії, які обрали спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку?
Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку І групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для ІІ групи, – двох прожиткових мінімумів, для ІІІ групи, – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

10. Які види доходів не включаються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії?
Допомога при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово.
Частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово.
Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
Сплачені особою аліменти.
Доходи від розміщення депозитів.
Грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь у АТО.
Допомога громадських та благодійних організацій.
Допомога на поховання.
Одноразова допомога, що надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.
Доходи від роботи у виборчій комісії.

11. Від чого залежить можливість отримання субсидії?
Призначення субсидії залежить виключно від сукупного доходу на одного члена сім'ї. Береться дохід всіх членів сім'ї, зареєстрованих за конкретною адресою, ділиться на кількість домочадців, і залежно від суми на одного члена сім'ї нараховується субсидія. Якщо дохід на одного члена сім'ї буде таким, що сім'я не в змозі оплачувати існуючі тарифи, призначається відсоток обов'язкового платежу - незалежно від того, є пільга чи ні.

12. Який відсоток обов'язкового платежу від доходу члена сім'ї при отриманні субсидії?
Раніше відсоток обов’язкового платежу складав 10% для непрацездатних громадян (пенсіонери, інваліди, неповнолітні діти) і 15% - для працездатних. На сьогодні розрахунки диференційовані та розраховуються індивідуально для кожного домогосподарства в залежності від середньомісячного доходу сім’ї. При цьому враховуються соціальні норми, на які нараховується субсидія.

13. Як подати документи на отримання субсидії через інтернет?
Для подачі документів на отримання житлової субсидії через Інтернет, Мінсоцполітики запустило електронну послугу попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії на сайті subsidii.mlsp.gov.ua.

14. На який період призначається субсидія?
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.
Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

15. Чи потрібно погашати субсидію при продажі квартири/будинку?
Ні не потрібно! Субсидія – це фактично просто знижка на оплату комунальних послуг. І немає жодних юридичних підстав для того, щоб при продажі квартири вимагати у вас компенсації цієї знижки.

16. Чи можуть відібрати квартиру за борги з оплати комунальних послуг?
Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 12180 гривень, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташована це житло, не здійснюється.

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Оформлення житлової субсидії у запитаннях і відповідях