Архів новин
«    липня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Важливо
Захист Батьківщини – конституційний обов'язок українців

Дата: 25 травня 2015Переглянуто: 765

Захист Батьківщини – конституційний обов'язок українцівОперативні відомості щодо виконання завдань п’ятої хвилі мобілізації, яка розпочалась з 20 квітня, та весняного призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України, який подовжено до 1 липня, проаналізовано під час останньої обласної селекторної наради.

Від району в ній прийняли участь голова райдержадміністрації Іван Мігуля, представниками райвідділу ГУ МВС України в Запорізькій області, Мелітопольсько-Веселівського об’єднаного райвійськкомату і Центру первинної медико-санітарної допомоги.

 

Проаналізувавши результативність вжитих в кожному районі області заходів з поповнення українського війська, додатково зауважено на відповідальності всіх посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за якісне супроводження мобілізаційного процесу.

Чинне законодавство чітко визначає відповідні завдання органів влади та наслідки за ухилення від їх виконання, а також повноту відповідальності військовослужбовців за нехтування своїм громадянським обов’язком із захисту Батьківщини.

 

Як визначено статтею 65 Конституції України, захист Батьківщини від агресора є конституційним обов'язком українців.

 

Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про загальний військовий обов'язок і військову службу, зокрема, неявка до військкомату без поважних причин або несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 85-119 грн. За повторне таке порушення протягом року можуть стягнути від 170 грн. до 255 грн.

Проте, у травні 2014 року Адміністративний кодекс було доповнено статтею про порушення законодавства про мобілізацію, де штрафи вже значно більші.

Згідно статті 210-1 «порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 170-510 грн., а на посадових осіб – 510-1700 грн. Повторне таке порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн. для громадян та 1700-5100 грн. для посадовців.»

 

Також, Адміністративний кодекс передбачає штрафи у розмірі 17-51 грн. за умисне зіпсуття або втрату військових документів і до 17 грн. за неявку у військкомат для приписки до призовної дільниці.

 

В Кримінальному кодексі України декілька статей визначають відповідальність за ухилення від мобілізації. Зокрема, за статтею 335 «ухилення від призову на строкову військову службу – карається обмеженням волі на строк до трьох років», а згідно статті 336 «позбавленням волі на строк від двох до п'яти років карається ухилення від призову за мобілізацією».

Передбачено відповідальність і за ухилення від військового обліку або спеціальних зборів. Згідно статті 337 «ухилення військовозобов'язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військкоматом, карається штрафом до 850 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців. Ухилення військовозобов'язаного від навчальних (чи перевірних) або спеціальних зборів карається штрафом до 1190 грн. або арештом на строк до шести місяців».

 

Тож посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо підвищення свідомості виконання свого громадянського обов’язку перед державою – залишається в переліку завдань органів влади кожного району.

 

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики, взаємодії з пресою і громадськістю та інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації  

шаблоны для dleскачать фильмы

Похожие новости

» » Захист Батьківщини – конституційний обов'язок українців